Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Şirketi Milyonluk Varlık Alımı Yaptı

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 5,9 milyon TL'lik maddi duran varlık alımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Gayrimenkul Şirketi Milyonluk Varlık Alımı Yaptı
HABER GİRİŞ

Gayrimenkul şirketi Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi duran varlık alımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Antalya’daki 2000 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 429,49 metrekarelik payının 5.900.000 TL bedelle satın alındığını açıkladı.

Reel Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’nin söz konusu taşınmaz için 5.113.138 TL + KDV değer takdir ettiği belirtildi.

Bahsi geçen taşınmazın şirketin portföyünde yer alan Deepo Antalya ve Mall Of Antalya AVM’ye komşu konumda olduğu aktarıldı.

Yeni alınan taşınmazın uzun vadede Deepo Antalya ve Mall Of Antalya AVM ile geliştirilen konsepte değer katacağı belirtildi. Bu yüzden bahse konu taşınmazın değerleme firması tarafından belirlenen makul değerin üzerinde bir bedelle satın alındığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu durumun yapılacak ilk genel kurul toplantısında ortaklara gerekli bilgilendirmenin yapılacağı duyuruldu.

Torunlar GYO Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (TRGYO) hisseleri bugün açılışı 31,40 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 1,79 değer kazanan hisseler kapanışı 31,86 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.