Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Garanti Hisseleri, HSBC’nin Dev Satışı Sonrası Toparlanma Gösteriyor

Garanti BBVA hisseleri, dün HSBC'den gelen 100 milyon lotluk satışın ardından bugünkü işlemlerde toparlanma eğilimi göstermeye başladı.
Garanti Hisseleri, HSBC’nin Dev Satışı Sonrası Toparlanma Gösteriyor

Garanti BBVA hisseleri dünkü işlemlere devre kesici sistemini aktif ederek başlamıştı. Daha sonra HSBC’den gelen 100 milyonluk satışın etkisiyle günün en çok satış yiyen hissesi olarak kaydedilmişti. Günü 7,19 liradan tamamlayan hisseler, iki günde %19 civarı değer kaybetmişti.

Garanti Bankası dünkü negatif seyrin ardından bugüne sert düşüşle 7,06 liradan başladıktan sonra toparlanmaya başladı.
Garanti Bankası Hisseleri %0,42 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, bugünün açılışının ardından hızlı hareket eden hisseler, 7 lira sınırına kadar geriledikten sonra yeniden 7,28 liraya kadar yükseldi. Daha sonra normalleşen bir hacimle işlem gören Garanti hisseleri, dalgalı seyrini koruyor.

Hisseler TSİ 11:55 sularında %0,42 oranında yükselişle 7,22 liradan alıcı buluyor. Ancak hisseler anlık hareketliliğe bağlı olarak pozitif ve negatif bölge arasında gidip geliyor. Hisselerin yön belirlemeye çalıştığı görülürken, hacmin 2,25 milyar liranın üstünde olduğu görülüyor.

Hisselerin haftalık performansı %17,82 oranında negatif bölgede yer alırken, aylık bazda %21,93 oranında kayba işaret ediyor. Yıllık bazda ise %5,14 oranında değer kaybettiği görülüyor.

Garanti hisselerinin direnç seviyeleri 7,29 – 7,36 liradayken, destek noktaları 7,07 – 6,95 lirada bulunuyor.

Garanti Bankası hafta başında Global Finance tarafından Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası seçilmişti. Böylece 5 yılda 4. kez en iyi banka olarak işaretlenmiş oldu.

HSBC Aralık ayı raporunda Türkiye hakkında olumlu görünüm paylaşmasına karşılık, dün yaptığı satışlarla dikkat çekti. Seans açılışında gerçekleştirdiği büyük satışların sonucunda Garanti ve Akbank hisselerinde büyük kayıp gerçekleşmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum