Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti BBVA: Bankacılık Sektörü İyi Bir Sınav Veriyor

Garanti BBVA Genel Müdürü Baştuğ, yüzde 70 enflasyonun sürdürülebilir olmadığını söyleyerek, bankacılık sektörü hakkında konuştu.
Garanti BBVA: Bankacılık Sektörü İyi Bir Sınav Veriyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Garanti BBVA, iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir dünya için yaptığı çalışmalar kapsamında WWF-Türkiye’nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı’nın destekçisi oldu.

WWF-Türkiye, yerel sivil toplum kuruluşlarının biyoçeşitliliği koruma girişimlerini desteklemek amacıyla, daha önce dört defa Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nı yürüttü.

Beşincisi yapılan program Garanti BBVA’nın desteğiyle yürütülürken, sebepleri ve sonuçlarıyla orman yangınlarına odaklanılması hedefleniyor.

Doğal hayata ve insana büyük zarar veren orman yangını riskini azaltmak ve olası yangınlara karşı daha hazırlıklı olmak için başlatılan program kapsamında, yerel oluşumlara orman yangınları için önleyici aynı zamanda yangın öncesinde, sırasında ve sonrasında gerçekleştirilecek iyileştirici çalışmalara destek verileceği aktarıldı.

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ: Artık zaman sürdürülebilirlik adına konuşmak, tartışmak değil, aksiyon alma zamanı.
Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı
Kaynak: Twitter

Konuyla ilgili açıklama yapan Baştuğ, bu konuda Türkiye’de ve dünyada birçok ilke imza atarak iş dünyasının dönüşümüne öncülük ettiklerini söyledi. Geçen yıl meydana gelen orman yangınları için 1 milyon adet fidan bağışı yaparak ülke çapındaki seferberliğe katıldıklarını hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

“Bu nedenle doğal servetimiz ormanlarımızı korumak için 30 yıllık yol arkadaşımız WWF Türkiye’yle yan yana gelerek Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı’nı başlatıyoruz.” diyen Baştuğ, ekonomiye ilişkin de konuştu.

Türkiye’de enflasyon muhasebesi ile alakalı otoritelerde henüz verilmiş bir kararın olmadığını, hiperenflasyon muhasebeleştirmesi konusunda Türk yetkililerle görüşme yürüttüklerini söyledi.

Bankacılık sektörünün genel olarak iyi bir sınav verdiğine dikkat çeken Baştuğ, “Bankaların gelirleri mutlak değer olarak artıyor ama enflasyonun altında. Dolayısıyla böyle devam ederse bankacılık sermaye olarak ileriki dönemlerde zorlanacak. Çünkü banka karları, sermaye getirileri yüzde 40’larda, enflasyon yüzde 70 sürdürülebilir değil.” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın