Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Garanti Bankası Hisseleri Negatif Fitch Değerlendirmesine Karşın Artıda

Fitch Ratings, Garanti Bankası’nın uzun vadeli TL ve YP görünümünü "Durağan"dan "Negatif"e revize ederken hisseler pozitif seyrini sürdürdü.
Garanti Bankası Hisseleri Negatif Fitch Değerlendirmesine Karşın Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Garanti Bankası (GARAN) bugün Fitch Ratings kredi derecelendirme notları hakkında açıklamada bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamaya göre uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye için değerlendirmede bulunduğu 2 Aralık kararı sonrasında 10 Aralık 2021’de Garanti Bankası’nın uzun vadeli TL ve YP görünümünü “Durağan”dan “Negatif”e revize etti.

2 Aralık’ta Türkiye’nin uzun vadeli ulusal not görünümünü “Durağan”dan “Negatif”e değiştirirken uzun vadeli ulusal notunu “BB-” seviyesinde teyit etmişti.
Garanti Bankası Hisse Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

KAP açıklaması TSİ 11.00’dan sonra yapılırken GARAN kodlu hisse senetleri, 11,80 TL’lerde artıda seyrini sürdürdü. 10 Aralık seansında en son 11,73 Türk lirasında fiyatlanan hisseler, bugünkü seansa yatay açılış yaptı.

Açılıştan sonra düşerek 11,61 Türk lirasına kadar geriledi. Buradan aldığı destekle sıçrayan hisseler, 11,86 TL ile günün yüksek değerini test etti. Sonrasında yatay seyre başladı.

Artıda hareketin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç noktası 11,91 TL iken ikinci direnç 12,01 TL oldu.

18 Kasım’da 12,54 TL ile rekor kıran hisseler, sonrasında hafif gerilese de bugün Şubat 2020 sonrası yüksek seviyelerinde kaldı. Aylık bazda yüzde 11,7 artan hisselerin yıllık getirisi yüzde 25’e yaklaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu