Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GameStop Hisseleri 1 Milyar Dolarlık Kazanç Haberiyle Yükseldi

GameStop hisseleri, şirketin beş milyon ek hisse satışıyla açılış öncesinde güçlü yükseldi.
GameStop Hisseleri 1 Milyar Dolarlık Kazanç Haberiyle Yükseldi

Son dönemin en çok konuşulan şirketlerinden GameStop, yine hisselerindeki artışla gündeme geldi. Açılış öncesindeki yükseliş, video oyunu perakendecisinin video oyunu perakendecisinin beş milyon ek hisse sattığını ve büyümeyi hızlandırmak için 1,13 milyar dolarlık sermaye artırdığını açıklamasıyla yönlendirildi.

Buna göre GameStop 9 Haziran’da açıklanan piyasadaki hisse senedi teklif programının tamamlandığını duyurdu.

GameStop, gelirleri genel kurumsal amaçların yanında büyüme girişimlerine yatırım yapmak ve güçlü bir bilanço sürdürmek için kullanacağını dile getirdi.
GameStop Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Ocak ayında 483 dolarla rekor kıran GME kodlu hisse senetleri, TSİ 15.30’da yüzde 9’a yakın yükselişle hareket etti. 5 günlük performansı yüzde 10 ekside olsa da yıl başından bu yana yüzde 963 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 4,048.45 artış kaydetti.

Bu ayın başlarında GameStop, eski Amazon yöneticisi Matt Furlong‘u yeni CEO’su olarak atamıştı. Öncesinde 31 Temmuz’da yapılan açıklamada Gamestop, CEO‘su George Sherman’ın 31 Temmuz’da istifa edeceğini duyurmuş, hisseler CEO’nun ayrılığını olumlu karşılamıştı.

Ayrıca şirket daha birçok önemli ismi işe almıştı. Bunlar arasında eski Amazon yöneticilerinden Jenna Owens, Matt Francis ve Elliott Wilke gibi isimler yer alıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum