Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GameFi Ürünleri Blockchain Üzerindeki Oyunlara İlgiyi Artırdı

GameFi girişimleri, işlem maliyetlerinde önemli bir azalma ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi sayesinde Haziran 2021'den bu yana büyük bir artış gördü.
GameFi Ürünleri Blockchain Üzerindeki Oyunlara İlgiyi Artırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para borsasının araştırma departmanı olan Huobi Research, GameFi girişimlerinden doğrudan bir etki olarak blockchain oyunlarına artan ilgiyi belirledi. GameFi, merkezi olmayan finansın (DeFi) ve kullanıcıları kazan-kazan modeline dayalı olarak teşvik eden blok zinciri oyunlarının kullanımı olarak tanımlanıyor.

Araştırmaya göre zincir üstü veriler, GameFi girişimlerinin, işlem maliyetlerinde önemli bir azalma ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi nedeniyle Haziran 2021’den bu yana etkili bir artış gördüğünü bildiriyor.

GameFi'nin işlem ücretlerini azaltma yolları
Kaynak: Huobi Research

Blockchain odaklı oyun endüstrisi, NFT, DeFi ve diğer oyna-kazan öğelerini entegre ederek bir geri dönüş gördü. NFT tabanlı oyun Axie Infinity, Haziran ayında tek bir günde 9.72 milyon dolar kazanarak Tencent’in rekorunu aşmıştı.

DApp’ler üzerinde yapılan sıralama, ilk dokuz uygulamadan beşinin GameFi uygulamaları olduğunu gösteriyor. Araştırma ayrıca GameFi’nin diğer mevcut oyun modellerinden nasıl farklılaştığının üç temel yönünü vurguluyor.

Oyun malzemelerinin ve oyun para birimlerinin ücretsiz ticareti ve mülkiyet haklarının korunması. Ayrıca GameFi geliştiricileri, özel mülkiyet haklarını NFT’ler aracılığıyla daha düşük bir maliyetle dağıtma avantajına sahip oluyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.