Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Game of Thrones Oyuncularının Kişisel Bilgileri İnternete Sızdırıldı!

Siber saldırının ardından hackerlar Game of Thrones’un yeni bölümünü internete sızdırmış, HBO’ya bir nevi gözdağı vermişti. Fidye isteyen korsanlar şimdi de oyuncuların kişisel bilgilerini yayınladı!
Game of Thrones Oyuncularının Kişisel Bilgileri İnternete Sızdırıldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

HBO, her gün yeni bir haberle gündeme oturuyor. Dizileri ya da kazancı yerine, geçtiğimiz günlerde yaşanan siber saldırıyla ilgi odağı olan HBO, bu kez de oyuncularına yaşattığı şok ile konuşuluyor. Çünkü HBO, daha yeni bölüm sızdırıldı haberini sindirememişken, Game of Thrones dizisi oyuncularının kişisel bilgilerinin yayınlanması sorunuyla başa çıkmak durumunda kaldı. Ayrıca sızdırılmasına rağmen son bölüm dizinin en çok izlenen ve beğenilen bölümü oldu. İşte ayrıntılar;

Ejderhaların annesi Emilia Clarke, Bilge Lannister Peter Dinklage ve Cercei Lannister karakterine hayat veren Lena Headey gibi popüler oyuncuların kişisel bilgileri internete sızdırıldı.

Popüler oyuncuların telefon numaraları internete sızdırıldı

Siber saldırıda 1.5 TB’lık dosya çalınmış, hackerler HBO’nun sonunun geldiği yönünde açıklamalar yapmıştı. Ve 4. bölümün sızdırılmasıyla, boşa tehdit savurmadıkları düşünülmüştü.

Gerçi sızıntıya rağmen, The Spoils of War bölümü dizinin rekorunu kırdı ve 10.200.000 insan tarafından izlendi. Bu da GoT severlerin, HBO’ya desteği olarak yorumlanabilir.

The Spoils of War bölümü dizinin rekorunu kırdı

Ancak korsanlar, dizinin ellerinde olan bütün bölümlerini bir anda yayınlarlarsa, sonuç aynı mı olur orası şüpheli! Son olarak 3.4 GB’lık yeni bir veri yayınlayan korsanlara karşı bir şey yapamayan HBO, sorunu düzeltmeye çalışıyor.

Neticede sızdırılan veriler arasında, oyuncuların kişisel bilgileriyle birlikte senaryo taslakları, teknik dökümanlar ve yönetici parolaları gibi önemli veriler yer alıyor.

Sızdırılanlar arasında kişisel bilgiler, senaryo taslakları, teknik dökümanlar ve yönetici parolaları gibi önemli veriler var

İşte tam da bu nedenle; HBO’nun korsanların fidye isteğine boyun eğmesi de an meselesi gibi görünüyor! Çünkü daha fazla sızıntı olmasıyla, hem kurumun hem de oyuncuların zor durumda kalacağı açıkça ortada!

HBO’da bitcoin ödemesi şeklinde fidye isteyen hackerların 7 milyon dolar civarında para talep ettikleri söyleniyor.

 Fidye isteyen hackerlar 7 milyon dolar civarında para talep ediyor.

Hatta korsanlar gönderdikleri videoda, bu paranın onların 6 aylık çalışmalarının karşılığı olduğunu dile getiriyorlar. Hacker olarak yılda 12 ila 15 dolar kazandıklarını belirtmeyi de ihmal etmiyorlar.

Evet, şimdilik HBO ve Game of Thrones ile ilgili gelişmeler bunlar. Bakalım, önümüzdeki günlerde korsanlar yeni veriler yayınlayacak mı? Ya da HBO fidye ödemeyi kabul edecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu