Yatırım yapmaya başla!

Game of Thrones Dizisinin En Maliyetli 5 Düğünü

Game of Thrones Dizisinin En Maliyetli 5 Düğünü

George RR Martin’in ilk kitabı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin ilk kitabı Game of Thrones’in yayınladığında bu kadar popüler olacağını kendisi de bilemezdi. Bu kitap serisi okurlardan ve eleştirmenlerden olumlu not alınca “Game of Thrones” bir televizyon dizisi haline geldi. Dünya çapında da büyük bir yankı buldu.

İlk bölümü 2011 yılı Nisan ayında HBO TV kanalında yayınlanan dizi, en başarılı projelerden biri haline geldi. Dünyanın çeşitli yerlerinde diziyi izleyenler çocuklarına karakterin isimlerini vererek, ne kadar hayran olduklarını gösterdiler. Diziye has kıyafetler, beğenilen oyuncu ya da sahnelerin dövmeleri vb. dizinin ne kadar çok sevildiğinin ispatı.

Dizide; aşk, evlilik ve ihanet genellikle mevcut konular. Tabi ki Game of Thrones yani Taht Oyunları, adından da anlaşılacağı gibi çeşitli entrikalarla dolu. Dizinin popülerliğini bilenler için büyük bütçesi de sürpriz olmayacaktır. Karmaşık ilişkiler, yüksek gerilimli kutlamalar, savaşlar, cenazeler ve tabi ki meşhur düğünler. Dizinin ilk bölümünden bugüne kadar, kendinden söz ettiren ihtişamlı birkaç düğün sahnesi olmuştur. Antik zenginliği ile hayran olduğumuz bu düğünlerin çoğu, sınırsız lüks olanaklarıyla kendinden söz ettirir.

Dizideki düğünlerin maliyetleri ise düğün planlama uzmanları ve tahmin yürütenler tarafından belirlendi. İlginç ama dünya medyası bu düğünleri 34 milyon dolarlık Wills ve Kate’nin düğünü dahil gerçek hayattaki kraliyet düğünleri ile karşılaştırıldı. Dizi sanki bilmediğimiz bir yerlerde gerçekten yaşıyormuş gibi, her senaryo olay oluyor. Sizler için hazırladığımız listede ise bu müthiş dizinin en sevilen ve en ihtişamlı düğünleri var. Dilerseniz hep birlikte bu sahnelere ve özelliklerine göz atalım.

İşte karşınızda Game of Thrones’in en maliyetli 5 düğünü:

5 Robb Stark ve Talisa Magyar

503 Dolar

Robb Stark ve Talisa MagyarBazı çiftler, büyük abartılı törenler, ayrıntılı bir akşam yemeği ve pahalı elbise ister. Bu düğün sayılan özelliklerden biraz yoksundu. Tabi ki doğal olarak da maliyet düştü. Onlar sadece bir kaç kişinin huzurunda evlenmeyi tercih etti. Bunun sebebi ise izleyenler hatırlayacaktır, Robb’un sefere çıkması ve bazı olumsuz nedenler.

Annesinin karşı çıkmasına rağmen Robb, Talisa ile evlendi. Robb düğün sırasında hayatını kaybetti. Çünkü onun evliliği Stark ve Frey aileleri arasındaki anlaşmayı bozuyordu. Basit bir düğün tam bir katliama dönüştü. Düğünde Starklardan birçok kişi öldü.

4 Tyrion Lannister ve Stark Sansa

Yaklaşık 129.000 Dolar

Tyrion Lannister ve Stark SansaTyrion Lannister, eşi ile uyumsuz gibi görünse de ayrıntılı ve pahalı bir düğün gerçekleştirdi.
Tören için mekan ve kostümlere inanılmaz bir yatırım yapıldı. Eğlence yaklaşık 7.000 dolar maliyetindeydi, sigorta ve ekstra masraflar 100.000 dolara kadar fiyat etiketi getirdi. Sonuçta da toplam 130.000 dolara yakın bir maliyet ortaya çıktı.

3 Edmure Tully ve Roslin Frey

Yaklaşık 7 Milyon Dolar

Edmure Tully ve Roslin FreyBu düğünün konuk listesi oldukça kalabalıktı. Çiftin düğünündeki 3.500 misafire, yaklaşık 340.000 dolar masraf edildi. Bütçe açısından sevindirici olan tören için seçilen kalenin ücretsiz olmasıydı. Tutulan askerlerin masrafı ise yaklaşık 75.000 dolar civarında oldu. Evlilik masraflarla 7 milyon dolar üzerine mal oldu.

2 Daenerys Targaryen ve Khal Drogo

Yaklaşık 8.5 Milyon Dolar

Daenerys Targaryen ve Khal DrogoViserys’in ürpertici kardeşi Daenerys’in düğünü, oldukça pahalı bir kutlamaya dönüştü. Aile liderleri Khal Drogo için Daenerys’in düğünü 8 milyon dolara mal oldu. Bu paranın bir kısmı sadece Drogo’nun 1.000 savaşçısına gitti, aynı zamanda 39.000 kişinin katılımı için de oldukça fazla para harcandı.
Yalnız içki ve gıda yaklaşık 1 milyon doların üzerindeydi. Hepsini bir araya getirerek mutfak masrafları 2 milyon dolara mal oldu. Daenerys ve Drogo’un evliliği oldukça sert başladı. Evlilikten hemen sonra Daenerys dul kaldı.

1 Joffrey Baratheon ve Margaery Tyrell

Yaklaşık 10.5 Milyon Dolar

Joffrey Baratheon ve Margaery TyrellBu bir kral düğünü. Joffrey Tyrelllerden Margaery’i istedi. Düğünde sadece Joffrey’in kıyafeti 30.000 doların üzerindeydi. Margaery’in ise 58.000 doların üzerinde. Akşam yemeği 1.8 milyon dolar, 1000 kişilik misafir topluluğu yaklaşık 1.8 milyon dolara mal oldu. Düğünde kullanılan alkol ise 755.000 doların üzerindeydi. 1.8 milyon dolarlık harcama ise cüceler, egzotik dansçılar, havai fişek gösterileri vs. gibi etkinliklere harcandı. Kutlamada kullanılan çiçekler 560.000 doların üzerindeydi.

Game of Thrones, ülkemizde bilinen ismiyle Taht Oyunları’nın eşsiz düğünlerine ve maliyetlerine birlikte göz attık. Aslında burada anlatılanlar dizinin nasıl bu kadar geniş bir kitle tarafından sevildiğinin de ispatı, sizce de öyle değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Evlilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum