Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler Halka Arz Oluyor

1997’de kurulan ve dünyanın en büyük rejenere iplik imalatçısı olan Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler halka arz olacak. İşte tüm detaylar;
Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler Halka Arz Oluyor
HABER GİRİŞ

Bora İstanbul’da halka arz rüzgarı devam ediyor. Seçim sürecinin baskısı piyasalarda hissedilirken Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler’den halka arz açıklaması geldi. Şirket taslak izahnamesini Seramye Piyasası Kurulu’nun onayına sunarak halka arz için süreci başlattı.

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş’nin liderlik edeceği süreçte toplamda 37.950.000 adet payın satışının yapılması planlanıyor.

Şirketin halka arzında payların 21.450.000 adedi sermaye satışı yolu ile 16.500.000 adedi ise Kaplan Holding A.Ş ortak satışı yolu ile satışa sunulacak.

Halka arz eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek ve payların yüzde 20,35’i halka açık olacak.

Şirket fonun yüzde 25 – 30’unu işletme sermayesi, yüzde 70 – 75’ini kısa vadeli kredilerin kapatılması amacıyla kullanacak. Halka arz işleminin 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hakkında Bilgiler

1997 yılında serüvene başlayan Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler, günlük 150 ton rejenere elyaf ve rejenere iplik üretimi ile dünyanın en büyük entegre iplik üretimine sahip firma olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket aynı zamanda günlük 100 ton geri dönüştürülmüş polyester elyaf üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük geri dönüştürülmüş polyester elyaf üreticisi konumunda.

Üretimin ortalama yüzde 65’i iç pazara sunulurken yüzde 35’i de 25’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Geri kazanılmış ürünlerden yapılan mamuller çok sayıda dünya markası tekstil üretimi yapan firmanın koleksiyonlarında kullanılıyor.

Şirket Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde 3 ve Düzce (Gümüşova) Organize Sanayi Bölgesinde 2 adet olmak üzere toplamda 5 fabrikada, 125.000 metrekare alanda 1250 çalışan ile faaliyet gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.