Yatırım yapmaya başla!

Galaxy Fold’un Satış Rakamları Yılan Hikayesine Döndü

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un satış rakamları için yeni bir açıklama daha geldi.
Galaxy Fold’un Satış Rakamları Yılan Hikayesine Döndü

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, toplamdaki satış rakamları ile pazardaki en yüksek paya sahip şirket olmaya devam ediyor. Apple ve Huawei ile sıkı bir rekabetin içerisinde olan şirket bu yıl katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u görücüye çıkardı. Yılın ilk aylarında tanıtılan telefon çıkışına kısa süre kala menteşe ve ekran bölümündeki sorunları ile gündeme geldi ve Samsung telefonun resmi çıkışını ertelemek durumunda kaldı. Eylül ayında şirket telefonu sınırlı sayıda ülkede satışa sundu.

Telefon satış fiyatı ile mevcut amiral gemisi modellere göre oldukça pahalı. 2000 dolar ile alıcı bulan telefonun geçtiğimiz günlerde güncel satış rakamları açıklandı. Samsung Electronics Başkanı Young Sohn, geçtiğimiz günlerde Galaxy Fold’un kısa zaman dilimi içerisinde 1 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu. Güney Koreli akıllı telefon üreticisi adına konuşan bir başka sözcü ise bu rakamı yalanladı.

Galaxy Fold Satışı için Yeni Açıklama

Galaxy Fold Satışı için Yeni Açıklama

Galaxy Fold’un 1 milyon satış oranına ulaştığına dair yapılan açıklama tüm çevrelerin dikkatini çekmiş ve şirket tarafından sevinçle karşılanmıştı. Ancak Samsung adına açıklama yapan bir sözcü, bu rakamın doğru olmadığını söyledi.

Tam satış rakamına dair açıklama yapmaktan kaçınan şirket sözcüsü, Sohn’un yaptığı açıklama için mevcut rakamlar yerine satış hedeflerine dair değerlendirme yapmış olabildiğini söyledi. Şirkete yakın kaynaklar ise Galaxy Fold’un bugün itibariyle 400 bin ila 500 bin seviyesinde satış yaptığını tahmin ediyor.

Galaxy Fold’un yüksek fiyatına rağmen kırılgan bir yapıya sahip olması ise başlıca eleştiri konularından biri oluyor. 2 bin dolar fiyat ile satışa çıkan telefonu, kullanıcılar alma konusunda tereddüt yaşıyor. Teknoloji devi gelecek yıl yeni bir katlanabilir telefon modeli tanıtacak ve fiyat anlamında daha uygun bir seçenek ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca üretimde yapılan iyileştirmeler ile ilk modelde yaşanan sorunların tekrarlanmaması amaçlanıyor.

Galaxy Fold, Sony’e Kafa Tutuyor

Galaxy Fold, Sony’e Kafa Tutuyor

Samsung’un Galaxy Fold için yapılan satış açıklamaları ilginç bir sonucu daha ortaya koyuyor Teknoloji devinin sadece Galaxy Fold için yaptığı rakam açıklaması Sony’nin tüm akıllı telefon satışları ile aynı rakama denk geliyor. Samsung Başkanı Sohn’un açıklaması 1 milyonu işaret ediyor. Sony ise 2019’un ikinci çeyreğinde 900 bin akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Bu sayı yılın üçüncü çeyreğinde ise 600 bin olarak açıklandı.

Burada Samsung’un başarısı olduğu kadar Sony’nin akıllı telefon pazarında sınıfta kaldığı da görülüyor. Xperia serileri ile pazarda yer edinmeye çalışan Japon teknoloji devi, rakiplerinin epey gerisinde görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum