Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galatasaray Hisseleri Sert Düşerken Haftalık Kaybı %10’u Geçti

Haftaya sert geri çekilme ile başlayan Galatasaray hisseleri toparlanmaya çalışırken, haftalık fiyat hareketi %10,10 oranında kayba işaret ediyor.
Galatasaray Hisseleri Sert Düşerken Haftalık Kaybı %10’u Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Sportif Anonim Şirketi’nin hisseleri haftaya hızlı geri çekilerek başlangıç yaptı. Yüzde 4’ü aşan değer kaybıyla yeni haftaya başlayan hisseler, bir miktar toparlanma eğilimi gösteriyor. Ancak haftalık bazda %10’ü geçen kayba işaret ediyor.

Galatasaray hisselerinde görülen kayıp, aylık bazdaki kazanımların yarısından fazlasını silmiş görünüyor. Geçen haftayı 3,91 liradan sonlandıran GSRAY kodlu hisseler, yeni haftaya 3,75 liradan başladıktan sonra 3,73 liraya kadar geriledi.

GSRAY hisseleri TSİ 10.10 sularında %3,07 oranında değer kaybıyla 3,80 liradan alıcı buluyor.
Galatasaray Hisse %3,07 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerin haftalık kaybı %10,10 oranındayken, aylık bazdaki kaybı %1,32 seviyesinde. Hisseler yıllık %19,94 değer kazanırken, geçen hafta 4,32 liraya kadar yükselmişti. Bu seviye 2 Ekim 2020’den sonra görülen en yüksek seviye olarak kaydedilmişti.

Galatasaray hisseleri, 4 Kasım’da 3,23 liraya kadar geriledikten sonra toparlanmış ve 4 lira bandında seyretmeye başlamıştı. Şubat ayında 4 lira sınırının altına gerileyen hisseler, ay sonunda yeniden toparlanmıştı. Ancak mart ayının ikinci haftasında yeniden 4 lira sınırının altında seyretmeye başladı.

Hisseler, yeni haftanın ilk işlem saatlerinde en çok kaybettirenler listesine girdi. Dört büyüklerden diğer 3’ünün hisselerine baktığımızda ise Fenerbahçe hisselerinin %3,92 yükselişle 32,36 liradan alıcı bulduğunu görüyoruz. Beşiktaş hisseleri %9,82 yükselişle 4,80 liradan işlem görürken, Trabzonspor hisseleri %1,67 artıda 2,44 lirada seyrediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.