Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

G7, AB ve NATO Rusya’ya Baskının Artırılması Konusunda Anlaştı

G7, Avrupa Birliği ve NATO üyesi ülkelerin liderlerinin görüşmesinden, Moskova'nın uluslararası izolasyonunun artırılması konusunda fikir birliği çıktı.
G7, AB ve NATO Rusya’ya Baskının Artırılması Konusunda Anlaştı
Yorum

İtalya Başbakan Mario Draghi bugün; ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis, AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan yazılı açıklamada Ukrayna’da halkın çektiği acılara son vermek için bir an önce ateşkes sağlanması gerektiği yönündeki güçlü endişenin paylaşıldığı ifade edildi.

Liderlerin özellikle ülke bütçesine katkı açısından Ukrayna’nın tüm boyutlarıyla desteklenmesi konusunda yakın koordinasyonun önemini teyit ettikleri söylendi.

Rusya’ya ek yaptırım uygulanması, Kremlin üzerindeki baskının artırılması ve Moskova’nın uluslararası izolasyonunun artırılması gerektiği konusunda geniş bir fikir birliğine varıldığı açıklandı.

Enerji kaynaklarını çeşitlendirme konusundaki ortak taahhütün yinelendiği belirtilen açıklamada, Rus kaynaklarına bağımlılığın azaltıldığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu