Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

G20 Maliye Bakanları Toplantısına Katılan Nebati’den Açıklamalar

G20 Maliye Bakanları bahar toplantılarına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’den enflasyona karşı beraber hareket etme vurgusu.
G20 Maliye Bakanları Toplantısına Katılan Nebati’den Açıklamalar
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD’de gerçekleşen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bahar toplantılarına katıldı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda toplantının ilk oturumunda, küresel enflasyonist baskılar ve emtia fiyatlarındaki gelişmeler ışığında, olumsuz yayılmalar ve toparlanmaya yönelik risklere karşın beraber hareket etmenin önemine vurgu yapıldığını söyledi.

Diğer oturumda ise pandeminin düşük gelirli ülkelerde oluşturduğu, küresel borçluluk seviyeleri başta olmak üzere kırılganlıkların ele alındığını açıkladı.

Söz konusu kırılganlıkların giderilmesi adına politika önceliklerinin paylaşıldığını, atılacak adımlarda ülkelerin spesifik durumlarının dikkate alınması ihtiyacının öne çıkarıldığını ifade etti.

Nebati, gün içerisinde yaptığı diğer paylaşımlarda Singapur Maliye Bakanı Lawrence Wong ile bir araya geldiklerini, iki ülke arasındaki ticari iş birliğinin güçlendirilmesi ve küresel ekonomik gelişmeler hakkında konuştuklarını söyledi.

Bunun yanında İtalya Ekonomi ve Maliye Bakanı Daniele Franco ile görüşme sağladığını ve ilişkilerin güçlendirilmesi, finans ve yatırım konularında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu