Yatırım yapmaya başla!

Japon Teknoloji Devi Fujitsu % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçme Sözü Verdi!

Tokyo merkezli teknoloji şirketi Fujitsu, yenilenebilir enerji taraftarı dünyanın en büyük şirketleri tarafından kurulan küresel girişim RE100’e katıldığını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Japon Teknoloji Devi Fujitsu % 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçme Sözü Verdi!

Japon teknoloji devi Fujitsu, aralarında Apple, Facebook, Google, Ikea gibi % 100 yenilebilir enerji amaçlayan şirketlerin bulunduğu RE100 isimli küresel girişime katıldığını duyurdu. Buna göre Fujitsu, 2050 yılına kadar Japonya içindeki ve dışındaki tüm tesislerinde % 100 yenilenebilir enerji kullanmaya başlayacağını açıkladı.

Ayrıca ara hedefini de 2030’a kadar yenilenebilir enerji kullanım oranını % 40’a çıkarmak olarak belirledi. Duyuru, yenilenebilir enerji taraftarlarından alkış alırken Jujitsu açıklamasında amacına ulaşmak için yapılacaklardan da bahsetti.

2050’ye kadar tüm tesislerinde % 100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi planlayan Fujitsu, bunun için pek çok yöntem kullanacağını bildirdi.

Fujitsu Tüm Tesislerinde % 100 Yenilenebilir Enerji KullanacakEnerji satın alma anlaşmaları ve güneş panelleri kurulumları dahil olmak üzere bir dizi kaynak mekanizması kullanacak Fujitsu, aynı zamanda enerji yönetimi ve depolamayla ilgili araştırma geliştirme çalışmalarına ve teknoloji denemelerine devam edeceğini kaydetti.

Fujitsu’dan Hideyuki Kanemitsu konuyla ilgili açıklamasında; “teknolojimiz ve uzmanlığımızla, maliyet gibi yenilenebilir enerjiyi yayma konusundaki engelleri aşmak için çalışacağız” dedi.

Fujitsu 2050'ye Kadar % 100 Yenilenebilir Enerji KullanacakVe bu sözler, sürdürülebilirlik ve çevre konusunda iddialı planlara sahip olan Fujitsu’dan geldiği için pek şaşırtmadı. Keza Japon teknoloji şirketinin Fujitsu Climate and Energy Vision Plan (İklim ve Enerji Vizyonu) altında 2050’ye kadar karbondioksit emisyonlarını sıfıra indirmek istediği de bilinen bir olgu.

Sonuç olarak; Fujitsu’nun Goldman Sachs, Carlsberg Group, eBay gibi üyeleri olan küresel RE100 girişimine katılması gayet yerinde bir karar oldu.

Fujitsu RE100'e Katıldı Kar amacı gütmeyen The Climate Group ve CDP ortaklığında yürütülen RE100’ün Başkanı Sam Kimmins de Fujitsu’nun katılımından dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti. Ve “Fujitsu’nun taahhüdü çok kritik bir zamanda geldi” diyerek, Japon şirketlerin ve diğer küresel firmaların % 100 yenilenebilir enerji konusunda ne kadar duyarlı davrandığına gönderme yaptı.

Diğer taraftan, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un da kısa süre önce % 100 yenilenebilir enerji sözü verdiği hatırlatıldı. Buna göre, Samsung 2020’ye kadar tüm tesislerinde yenilenebilir enerjiye geçeceğini duyurmuş ve Greenpeace International’ın yönetici direktörü Jennifer Morgan Samsung’u kararından dolayı tebrik etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum