Yatırım yapmaya başla!

Japon Teknoloji Devlerinden Fujitsu Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Fujitsu Türkiye’den çekilme kararı aldı. Şirketin Türkiye ile beraber birkaç ülkeden daha çekileceği belirtildi.
Japon Teknoloji Devlerinden Fujitsu Türkiye’den Çekilme Kararı Aldı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Fujitsu, uzun yıllardır sektörde yerini almakta ve pazarda önemli bir yere sahip olmakta. Şirket dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi Türkiye’de de bu zamana kadar aktif olarak faaliyet göstermekteydi. Japonya merkezli teknoloji şirketinden gelen haberler, radikal kararların yolda olduğunu ortaya koyuyor.

Şirket aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerin pazarlarından çekilmeye hazırlanıyor. Genel durum hakkında değerlendirmede bulunan şirket, pazar durumundan memnun olmadığı ve tutunmakta zorlandığı ülkelerin pazarlarından çekilmeyi planlarken, yakın zamanda Türkiye’den de çekildiğini açıklaması bekleniyor.

Fujitsu’dan Çekilme Kararı

Fujitsu’dan Çekilme Kararı

1935 yılında kurulmuş olan Tokyo merkezli şirket, bilişim ve iletişim alanında sektörün lider şirketlerinden birisi olarak faaliyet gösteriyor. 100’den fazla ülkede ve 160 binden fazla çalışana sahip olan Fujitsu, geliştirmiş olduğu üstün tasarımlı teknolojiler ile dikkat çekmekte. 40 milyar dolar cirosu olan ve 2.5 milyar dolar Ar-Ge harcaması yapan şirket, toplamda 1500 bilim adamı ve 18 bin mühendise istihdam sağlıyor.

Türkiye’de de uzun zamandır faaliyet gösteren şirket, 100 çalışana sahip. Bu çalışanların büyük kısmı ise mühendis kadrosunda. Fujitsu’nun Türkiye’de 1,5 milyondan fazla marka ve modelde cihaza destek verdiği biliniyor. Özellikle PC, depolama,güvenlik ve sunucu hizmeti vermekte olan Japon teknoloji devinin ülkemizden çekilecek olması sektör açısından üzücü.

Bugüne kadar Türkiye’de geniş ürün portföyü sunan şirket, Ulaştırma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Fortis Bank, Milli Savunma Bakanlığı, Takasbank, TOBB, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gibi büyük kurumlara destek sağlıyor. Şirketin yakın saatlerde Türkiye ile beraber pazardan çekilecekleri ülkeleri açıklaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum