Yatırım yapmaya başla!

Fujifilm 1 Kilometre Mesafedeki Araç Plakalarını Okuyabilen Güvenlik Kamerası GeliştirdiJaponya merkezli teknoloji şirketi Fujifilm, geliştirdiği görüntüleme sistemleri ile uzun yıllardır sektöre öncülük eden şirketler arasında yer alıyor. Daha çok fotoğraf makineleri ile adından söz ettiren şirket, uzun menzilli bir güvenlik kamerası geliştirdi. SX800 adı ile duyurulan güvenlik kamerasının devasa büyüklüğe sahip tesislerde kullanılacak şekilde geliştirildiği açıklandı.

Videoda performansından bazı karelere yer verilen güvenlik kamerası kilometrelerde mesafedeki nesneleri rahatlıkla tanıyabiliyor. Şirket SX800’ün, 1 km mesafedeki araç plakalarını okuyabildiğini iddia ediyor. Yeni nesil ürünün güvenlik sektöründe büyük ilgi görmesi bekleniyor. Geliştirilen güvenlik kamerası 40x optik zoom yapabiliyor.

Daha önce bir başka teknoloji şirketi Nikon’un da benzer alanda hizmet veren bir güvenlik kamerası geliştirdiği biliniyor. Ancak Fujifilm’in güvenlik kamerasının yüksek zoom kabiliyeti ile beraber pek çok farklı özelliği içerisinde bulundurduğu belirtiliyor. SX800, çok uzak noktalara yakın çekim yapabiliyor ve işlem esnasında 0,3 saniye gibi kısa bir sürede nesneleri netleyebiliyor.

Gece görüş imkanına da sahip olan güvenlik kamerasının 819200’e kadar ISO seviyelerini destekleyecek şekilde geliştirilmiş. Videoda görüldüğü üzere güvenlik kamerası, 2.2 km mesafede bulunan bir kişinin el işaretini rahatlıkla gösterebiliyor. Bir başka resimde ise 1. km uzaklıktaki araç plakasına odaklanan güvenlik kamerası, 3 km mesafedeki Tokyo Kulesi’ni ise gayet net bir şekilde gösterebiliyor.

Fujifilm geliştirdiği yeni güvenlik kamerasını, ormanlık alanlar, hava alanları, liman ve otoyollar gibi yoğun ziyaretçi alan büyük alanların kullanımına sunacak. Kameranın çok uzak noktalara odaklanabilmesi, ürün gereksinimini azaltıyor ve maliyet anlamında kazanç sağlıyor.

Henüz fiyatı açıklanmayan SX800 güvenlik kamerasının 26 Temmuz tarihinde satışa sunulması bekleniyor. Geliştirilen kameranın etkileyici performansına videodan tanık olabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum