Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

FTX, Hong Kong’daki Merkezini Kısıtlamalar Nedeniyle Taşıdı

Borsa, yetkililerin sert düzenleyici politikaları nedeniyle kripto dostu Hong Kong'u terk etti.
FTX, Hong Kong’daki Merkezini Kısıtlamalar Nedeniyle Taşıdı

ABD’li kripto türevleri ticaret merkezi FTX’in Hong Kong’dan, Bahamalar’ın başkenti olan Nassau’ya taşındığı haberi yayıldı. Borsanın bu kararı almasına sebep olarak, kripto ile ilgili düzenlemelerin Hong Kong’a nazaran daha uygun olması gösterildi.

20 Eylül’de , FTX’in bir yan kuruluşu olan FTX Digital Markets’ın yerel Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir kayıt aldığını söyleyen bir açıklama yapılmıştı. Bu, potansiyel olarak kripto işletmeleri için çok çeşitli fırsatlar sunar ve özellikle kripto borsalarının yasallaştırılmış bir şekilde genişlemesine olanak tanıyabilir.

Bugün erken saatlerde, Çin merkez bankasında yeni bir kripto yasağıyla ilgili olarak dolaşan iki belge kamuoyuna açıklandı. Bu açıklama sonrası kripto para piyasası kırmızıya büründü. Bitcoin %6’dan fazla değer kaybı yaşadı ve 41.000 dolara kadar geriledi.

Çin Merkez Bankası (PBOC), tüm kripto işlemlerinin yasa dışı olduğunu açıkladı ve piyasada dolaşmasını yasakladı. Düzenleyici kurum bundan sonra kripto ile ilgili tüm faaliyetlerin ciddi şekilde cezalandırılacağını söylüyor. Bununla birlikte, kripto varlıklarının mülkiyeti Çin’de yasal olmaya devam ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum