Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX CEO’su: Blockchain, Sosyal Medyada Entegrasyon Sağlayabilir

Önde gelen borsanın CEO’su blockchain ile sosyal medyanın birlikte çalışabilir hale gelebileceğini savunuyor.
FTX CEO’su: Blockchain, Sosyal Medyada Entegrasyon Sağlayabilir
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, blockchain teknolojisinin gelecekteki kullanım alanlarına dair sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bankman-Fried, blockchain’in kullanım örneklerine atıfta bulunarak, bazı endüstrilerin teknolojiye entegre olarak fayda sağlayabileceğini belirtti. FTX CEO’suna göre blockchain teknolojisi ödemeleri basitleştirebilir, borsaların kusurlarını çözebilir ve sosyal medyada devrim yaratabilir.

‘Sosyal Medya Platformları Birlikte Çalışabilir’

FTX CEO’su sosyal medyanın izole olduğunu ve birlikte çalışamaz olduğunu söyledi. Yönetici, platforma özgü çeşitli uygulamaları yönetmek için tek bir kullanıcının birçok uygulamadan nasıl geçmesi gerektiğini gündeme getirdi.

Blockchain’in sosyal medya platformlarını birlikte çalışabilir hale getirebileceğini savunuyor. Bankman-Fried’e göre kamusal zincirlerin kullanılmasıyla mesajların bir sosyal platformdan diğerine iletilmesi mümkün olabilir.

Geleneksel Finanstaki Sorunlara Çözüm

Sınır ötesi ödemelerle ilgili birçok sorun olduğunu belirten FTX CEO’su, uzun bekleme sürelerini, yüksek ücretleri ve gereksiz aracılardan bahsetti.

GCM Yatırım Banner

Yöneticiye göre blockchain, geleneksel ödeme sürecini daha basit bir hale getiriyor ve uzun yıllardır devam eden sorunları çözebiliyor. Bankman-Fried, bunun bekleme süresini ortadan kaldırdığını, ücret yapısını değiştirdiğini ve belirsizlik faktörünü çözdüğünü savundu.

FTX CEO’su ayrıca blockchain’in tüm hisse senedi alım satım sürecini değiştirebileceğine dikkat çekti. Hisse senetlerinin tokenleştirilmesinin önemli bir çözüm getireceğini belirtti.

Blockchain üzerinde gerçekleştirilen tokenize hisse senedi ticaretinin, işlemleri birkaç saniye içinde tamamlayabileceğini ve çok daha düşük ücret yapılarıyla ödeme belirsizliğini azaltabileceğini ifade etti.

FTX CEO’su geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasında yaşanan çöküşe atıfta bulunarak, sektörü desteklemek için milyar dolarlık destek sağlayabileceklerini söylemişti.

ABD’li kripto para borsası halihazırda sektörde zorluk yaşayan pek çok firmaya sağladığı kredi desteği ile adından söz ettirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.