Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX CEO’su Kripto Endüstrisindeki Zorluklardan Bahsetti

ABD’li borsanın patronu Sam Bankman-Fied, piyasadaki düzenleme ve ölçeklendirme sorunlarına değindi. Detaylar haberde…
FTX CEO’su Kripto Endüstrisindeki Zorluklardan Bahsetti
Son Güncelleme: 
Yorum

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried sosyal medya hesabından, kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Bankman-Fried, düzenleyiciler ve kripto para şirketleri arasındaki artan gerilimleri sektördeki kilit sorunlardan biri olarak belirledi ve her iki taraf için de şartların zorlaştığını bildirdi.

FTX’in patronu, kripto para işletmeleri için birleşik bir düzenleyici rejim olması gerektiğine inanıyor ve böylece düzenleyici boşlukların doldurulması gerektiğini düşünüyor.

Kripto patronu ayrıca, mevcut blok zincirlerinin kriptonun kitlesel kabule ulaşması için yeterince hızlı olmadığını savunarak ölçeklendirme sorunlarına da değindi. Tek bir zincirin bile gerekli ölçeklenebilirlik düzeyine ulaşmadığını belirtti.

Bankman-Fried, kitlesel benimsemeyi hızlandırmak için, yüksek potansiyel gördüğü oyun topluluğuna girmeyi öneriyor. FTX borsasının geleceğine de değinen kripto milyoneri, en büyük korkusunun bosanın yavaş ve işlevsiz hale gelmesi olduğunu ifade etti.

CoinMarketCap verilerine göre FTX, günlük 1.3 milyar dolarlık işlem hacmi ile en büyük 3. kripto para borsası konumunda. FTX’in üzerinde Binance ve Coinbase borsaları bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%