Yatırım yapmaya başla!

Frida Kahlo’ya Doğum Gününde Dünya Rekoru Hediye Eden İnsanlar

6 Temmuz 1907 doğumlu Frida Kahlo’nun 110. doğum gününü kutlamak için düzenlenen proje, dünyanın en renkli görüntülerini oluşturdu. İşte yeni bir dünya rekorunun kırıldığı o etkinlik:
Frida Kahlo’ya Doğum Gününde Dünya Rekoru Hediye Eden İnsanlar

Devrimci, feminist ve aşık gibi sözlerle de tanımlanan Frida Kahlo’nun ne kadar yetenekli bir sanatçı olduğunu hepimiz biliyoruz. Dünyanın en ünlü ressamları denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Frida Kahlo; aramızdan onlarca yıl önce ayrılsa da neredeyse her gün yeni bir konuyla gündeme geliyor. Tıpkı hemen şimdi konuşacağımız Frida Kahlo’nun ikonik tarzına bürünen binlerce kadının yeni bir dünya rekorunu kırdığı etkinlik gibi:

Dallas Sanat Müzesi tarafından düzenlen projede, Frida Kahlo gibi giyinen binlerce kadın bir araya geldi.

Proje Dallas Sanat Müzesi tarafından düzenlendi

Binin üzerinde kadının katılımıyla dünyanın en renkli görüntülerini meydana getiren etkinlik, yeni bir dünya rekorunu kırdı.

 Etkinlik dünyanın en renkli görüntülerini meydana getirdi

Daha doğrusu; rengarenk kıyafetleri, birleşik kaşları, çiçekli tokalarıyla katılımcıların; “Kahlo gibi giyinmiş en kalabalık insan grubu” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi bekleniyor.

Kahlo gibi giyinmiş en kalabalık insan grubu

Etkinliğin dünya rekorunu kıracağına kesin olarak bakılmakla birlikte, yasal onayın 12 haftalık bir süreç gerektirmesinden dolayı henüz kitapta resmi bir kayıt olmadığını ayrıca belirtelim.

Etkinlikte kadınların yanı sıra Frida Kahlo gibi görünen erkekler de yer aldı.

tkinlikte kadınların yanı sıra Frida Kahlo gibi görünen erkekler de yer aldı.

Hatta küçücük bebekler de başarılı ressamın tarzıyla organizasyonu renklendirdi.

Frida Kahlo gibi görünen bebekler

Sonuçta; pek çok kadın için özgürlüğün ve cesaretin sembolü olan Frida Kahlo, çeşitli projelerle anılan ve en çok konuşulan sanatçıların başında geliyor.

 özgürlüğün ve cesaretin sembolü olan Frida Kahlo

Örneğin; ünlü ressam daha önce de yıllar sonra gizli dolabından çıkan kıyafetleri ve aksesuarları ile konuşulmuştu. Ve daha pek çok etkinlikle konuşulmaya devam edeceği şüphe götürmez bir gerçek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum