Yatırım yapmaya başla!

Fransız Polinezyası’ndaki Lüks Otel: “Intercontinental Bora Bora Resort&Thalasso Spa”

Fransız Polinezyası’ndaki Lüks Otel: “Intercontinental Bora Bora Resort&Thalasso Spa”

Hayatınızda gördüğünüz en güzel otelin, tatil köyünün neresi olduğu sorusuna vereceğiniz cevap ne olurdu? Eminim şu an aklınızdan sayısız mekan ismi, tatil beldesi geçiyor. Ama birazdan sizlerle özelliklerini paylaşacağımız eşsiz coğrafyayı ve lüks oteli görmeden, boşuna kendinizi zorlamayın derim. Çünkü bu muhteşem mekanın, şimdiye kadar gördüklerinizden birkaç adım öne çıkacağından emin olabilirsiniz. Çok iddialı konuştuğumu düşünüyorsunuz değil mi?

Sizlerle paylaşmak istediğim otel, Fransız Polinezyası’nda yer alıyor. Burası birkaç takım adanın oluşturduğu saklı bir cennet. Masmavi okyanus sularının hemen bitişiğinde uzanan sönmüş volkanik dağlarsa göz kamaştırıyor. Eşsiz manzaranın tadını en iyi çıkaracağınız mekanlardan biriyse, Bora Bora adasında yer alan Intercontinental Bora Bora Resort&Thalasso Spa. Bu lüks otel, devasa büyüklükteki binalar yerine; tamamen çevreye uyumlu otantik malzemelerden tasarlanmış. Otelde dikkatinizi ilk çeken de bu özellik oluyor. İnsanın doğaya uzanan kirletici elini burada görmeniz imkansız. Otelin sahip olduğu villalar, sanki hemen arkasında uzanan sönmüş yanardağın bir parçası gibi görünüyor.

Thalasso isimli bir de spası bulunan lüks otel, müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verecek türden. Aslına bakarsanız bu anlattıklarımız otelin sadece birkaç özelliği. Birçok kuruluş tarafından ödüle layık görülmüş bu tatil beldesini daha yakından incelemeye ne dersiniz? Rotamız Fransız Polinezyası’nda yer alan Bora Bora…

İşte karşınızda Fransız Polinezyası’nda yer alan saklı kalmış cennet!

Intercontinental Hotel Groups’a Bağlı Olağanüstü Bir Mekan, Üstelik Çevre Dostu!

Intercontinental Hotel Groups'a Bağlı Olağanüstü Bir Mekan, Üstelik Çevre Dostu!2006 yılının Mayıs ayında hizmete açılmış olan Bora Bora Resort&Thalasso Spa’nın, çevre dostu bir otel olması da ayrıca belirtilmesi gereken bir nitelik! Çünkü bu otelde kullanılan tüm havalandırma sistemleri, Pasifik Okyanusu’nun açık deniz suları kullanılarak elde ediliyor. Lüks otele ulaşımsa yalnızca, tekneler aracılığıyla gerçekleşebiliyor. Adanın içerisinde, doğal yapısına zarar vereceği düşüncesiyle herhangi bir yol yapımına başvurulmamış.

Bora Bora adasının doğusundaki “Motu Piti Aau” plajında konumlanan villaların tam karşısında 727 metre yüksekliğindeki sönmüş volkanik dağ “Mount Otemanu” bulunuyor. Masmavi suların ortasında, adeta kartpostallardan fırlamış gibi görünen bu etkileyici dağ da dikkatimizi çeken diğer unsur. Bu villaların çoğunun diğer adaların ve kayalıkların oluşturduğu lagünün turkuaz suları üzerinde inşa edildiğini de söylemeliyiz. Bu özelliği Bora Bora Resort’a düşsel bir görünüm kazandırıyor. 80 tanesi bu gölcüğün üzerine inşa edilen villaların, yalnızca 3 tanesi adanın üzerinde yer alıyor.

Intercontinental Hotel Groups'a Bağlı Olağanüstü Bir Mekan, Üstelik Çevre Dostu!Uzun bir köprünün birbirine bağladığı hepsi birbirinin aynı olan bu villaların isimleri ise şu şekilde verilmiş. 14 tanesi Otemanu Diamond, 25’i Diamond, 22’si Sapphire ve 19’u Emerald olarak belirlenmiş. Tipik Polinezya tarzı ile tasarlanmış olan villalar, otantik görünümlerinin yanı sıra; modern dekorasyonları ve özellikleri ile göz dolduruyor. Bu villaların yatak odalarının bir kenarının boydan boya cam olması da epey hoş olmuş. Günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için yatağınıza uzandığınızda karşınıza görülesi manzara, dünyanın en iyi filmlerini seyretmekten bile daha eğlenceli olacaktır.

Odanızın zemin döşemesindeki yuvarlak cam ayrıntıdan da Pasifik Okyanusu’nun deniz altı canlılarını rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. Hatta dilerseniz bu cam bölmeyi açarak rengarenk okyanus balıklarını, ekmek kırıntıları ile besleyebilirsiniz. Bu cam bölmelere villanın banyolarında da yer verilmiş. Yani köpük dolu küvetinizin içine uzanmış rahatlarken, bu harika canlıların görüntüsü sizi bir kez daha mest edecek. Villaların üst kısmında bulunan teraslar da hakkında konuşulmaya değer. Doğal malzemelerle tasarlanmış geleneksel çatıların altındaki bu terasların, romantik akşam yemekleri ve öğlen şekerlemeleri için gayet uygun olduğunu görüyoruz.

Intercontinental Hotel Groups'a Bağlı Olağanüstü Bir Mekan, Üstelik Çevre Dostu!Tüm bunların ötesinde, Intercontinental Bora Bora Resort&Thalasso Spa’nın deniz suyu klima sistemini (seawater air conditioning, SWAC) kullanan ilk otel olması da mekanın ayrıcalıklarından. Böylece gelecek nesillerin de bu doğal güzellikleri görebilmesine ve ekoturizme büyük katkı sağlanmaktadır.

Deep Ocean Spa

Deep Ocean SpaLüks otelin hayranlık uyandıran bir bölümü daha var ve o da Deep Ocean Spa! Harika lagünün turkuaz suları ile Pasifik Okyanusu’nun engin mavi suları arasında, adanın üzerinde bulunan Deep Ocean Spa’dan ayrıca bahsetmek istedik. Çünkü bu tesiste yapılan cilt bakım tedavileri oldukça dikkat çekici türde! Deep Ocean Spa, mekanın tam kalbinde bulunan cam zeminli villanın adı! Yani bir yandan masajınızı ve cilt bakımlarınızı yaptırırken, bir diğer yandan da okyanusun su altı yaşamını izleyebiliyorsunuz.

Deep Ocean SpaBurası, Güney Pasifik’teki ilk deniz suyu tedavi merkezi olarak da ün kazanmış. Zira merkezde yapılan tedavilerin içerisinde, Pasifik Okyanusu’nun 800 metre altındaki mineral yüklü zengin suları ile yapılan uygulamalar da bulunuyor. Sonuçta Güney Yarımküre’de bulunan bu şahane otel, türünün ilk örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, şimdiye kadar birçok ödül kazanmış olan Bora Bora Resort&Thalasso Spa hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu saklı cennet, yazının başında da iddia ettiğimiz kadar güzel değil miymiş, ne dersiniz? Eminim ki çoğunuz bu mekan hakkında bizim gibi düşünüyorsunuz. Öyleyse Bora Bora Resort&Thalasso Spa’nın özelliklerini sunduğumuz bu yazıyı paylaşarak, arkadaşlarınızın da mekandan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz, değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum