Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransız Lüks Devi Enflasyona İnat Güçlü Kazanç Açıkladı

İnsanlar, artan enflasyona ve yaşam maliyetlerine rağmen lüks ürünlerden vazgeçmiyor. Fransız devin sonuçları, fiyatlardaki artışa rağmen güçlü rakamlar sundu.
Fransız Lüks Devi Enflasyona İnat Güçlü Kazanç Açıkladı
HABER GİRİŞ

Fransız lüks devi Hermes’in beklentileri aşan kazancı, tüketicilerin artan enflasyondan etkilenmediğini ortaya serdi. Fiyat artışları dünya çapında tarihi seviyelere yükselirken Birkin çantalarının üreticisi Hermes, beklenti üstü üçüncü çeyrek bilançosu açıkladı.

Eylül ayında sona eren üç aylık satışlar, tüm iş kollarında güçlü büyümeyle sabit döviz kurlarında yüzde 24,3 artışla 3,14 milyar euroya ulaştı. Grubun konsolide geliri, Eylül sonunda mevcut döviz kurlarında yüzde 30 artışla 8,6 milyar euro oldu.

Japonya hariç Asya’da gelirlerinde yüzde 34 artış oldu.
Hermes Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Burada Çin, öne çıktı. Dünyanın ikinci en büyük ekonomisi, pandemi kısıtlamaları turunun Temmuz ve Ağustos aylarında işleri aksatmasının ardından güçlü bir şekilde toparlandı.

Hermès Yönetim Kurulu Başkanı Axel Dumas, bilançoda şöyle değerlendirmede bulundu:

““Üçüncü çeyrekteki güçlü performans, koleksiyonlarımızın dünyanın her yerinde arzu edilirliğini ve değerlerimizin uygunluğunu yansıtıyor. Kökleri Fransa’da olan ve istihdam yaratmaya kendini adamış entegre modelimizi desteklemeye devam ederken, güvenle ve dikkatle ilerliyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Hermes’in güven işaretinin bir diğeri, ilk altı ayda 800 kişiyi ekledikten ve Temmuz ayında tüm Avrupalı çalışanların maaşlarını artırdıktan sonra ikinci yarıda işe alım sürecini hızlandıracağını söylemesi oldu.

Görünüm cephesinde ise lüks grup, 2022 için sıhhi, ekonomik ve jeopolitik bağlamın etkilerini değerlendirmenin hala zor olduğunu belirtti. Yine de orta vadede, dünya çapındaki ekonomik, jeopolitik ve parasal belirsizliklere rağmen sabit döviz kurlarında gelir artışı için iddialı bir hedefi teyit etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.