Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fransız Borsası Beklenenden Kötü Haziran PMI Rakamlarıyla Ekside

Fransız borsa endeksi hafta ortasına artıda başladıktan sonra ekside işlem görmeye başladı.
Fransız Borsası Beklenenden Kötü Haziran PMI Rakamlarıyla Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Fransız borsa endeksi CAC 40, Avrupa piyasaları karışık seyrederken bugün negatif bölgede işlem görüyor. Dün 6,611.50 puanda kapanış yapan CAC 40 Endeksi yeni seansa 6,616.73 dolarla hafif artıda başladı.

Açılışın ardından 6,619 puanı test etse de sonrasında yönünü aşağıya çevirerek negatif bölgeye indi. Emsallerine paralel olarak ekside hareket eden Paris endeksi 5 günde yüzde 1 civarında değer kaybetti. Bununla birlikte yıl başından bu yana yüzde 18,51 değerlendi.

TSİ 12.30’da yüzde 0,52 kayıpla ilerleyen endeksin aynı dakikalardaki en kötü performansı Fransız lüks ürünler şirketi Kering tarafından kaydedildi.
Fransız CAC 40 Endeksi Negatif
Kaynak: MarketWatch

Alkollü içecek üreticisi Pernord Picard ise en güçlü yükselişi kaydedenlerden biri oldu. 2021 mali yılı için kâr beklentisinde güncellemeyle yönlendirildi.

Fransız bira üreticisi, beklenenden daha güçlü bir toparlanma nedeniyle kârda yüzde 16’lık bir organik büyüme beklediğini bildirdi.

Ekonomik veri cephesinde Fransa bugün Haziran ayına ilişkin PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) verileriyle gündeme geldi.

Ön tahminler Fransız PMI okumalarının tümünün beklentilerin altında kaldığını gösterdi. İmalat PMI 59’luk beklentilere kıyasla 58,6’da gerçekleşirken Hizmet PMI 59,4’lük beklentiye kıyasla 57,4 oldu. Kompozit PMI da benzer şekilde tahminlerin altında kalarak 57,1’de gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu