Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransız Bankası BNP Paribas Kripto Saklama Hizmeti Sunacak

Fransa merkezli yatırım bankası BNP Paribas, kripto saklama platformu Metaco ile ortaklık kuruyor. Detaylar haberde...
Fransız Bankası BNP Paribas Kripto Saklama Hizmeti Sunacak
HABER GİRİŞ

Kripto paralara olan ilgi atarken, dünyanın önde gelen yatırım bankaları, müşterilerine hizmet verme adına somut adımlar atıyor. Bu adımların sonuncusu Fransız yatırım bankası BNP Paribas’tan geliyor.

Kaynaklara göre BNP Paribas, İsviçre merkezli dijital varlık saklama firması Metaco ile ortaklık kurma yolunda. Daha önce pek çok yatırım bankası da kripto saklama hizmetine yönelik anlaşmalar yapmıştı.

BNP Paribas’ın 13 trilyon dolar sakladığı varlık ile dünyanın önde gelen bankaları arasında yer alıyor.

Metaco Bankaların Gözdesi

Yakın zamanda bir diğer Fransız bankası Societe Generale ile bir saklama teknolojisi anlaşması imzalayan Metaco, kripto alanına girmek isteyen bankalar ve kurumlar için en iyi sağlayıcı haline geliyor.

Metco ayrıca yakın zamanda Citigroup ve daha önce BBVA Zodia Custody, DBS ve UnionBank gibi şirketlerle bir anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Şimdi Kayıt Olun

Metaco’nun SocGen ve Citi için sağlayacağı hizmet, spesifik kripto para birimlerinden ziyade hisse senetlerinin veya diğer finansal araçların tokenize edilmiş sürümleri gibi güvenlik varlıklarına odaklanıyor.

Kripto saklama hizmetlerine artan ilgi Fransız bankaları ile sınırlı değil. ABD’li Goldman Sachs, JPMorgan gibi dev bankalar da özel müşterilerine belirli kripto paraları saklama imkanını tanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.