Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransa Ukrayna’nın Askeri Desteğini Artıracak

Fransa Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın 2 bin askerine ülkede askeri eğitim verileceğinin sözünü verdi. Eğitimlerin yanı sıra askeri destek de sağlanacak.
Fransa Ukrayna’nın Askeri Desteğini Artıracak
HABER GİRİŞ

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, 2 bin Ukraynalı askerin Fransa’da eğitilmesini Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un desteklediğini belirterek bir eğitim planının onaylandığını duyurdu. Askerlerin Fransa’da ağırlanmasına izin verileceği belirtildi.

Ukraynalı askerlerin birkaç haftalığına Fransa birliklerinde görevlendirileceğini bildiren Lecornu, daha önce de Caesar obüslerinin kullanımı için askeri eğitim verildiğini paylaştı.

Fransa’nın Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana 18 Caesar otobüs teslim edildiğinin bilgisini veren Lecornu, 6 adet daha göndermek için görüşmelerin devam ettiğini kaydetti. Fransa’nın Ukrayna’ya karadan karaya füze teslimatını da değerlendirdiğini ekledi.

Fransa Ukrayna’ya Hava Savunma Füzeleri Sağlayacak

Yapılan desteklerin yanı sıra Fransa’nın alçaktan uçan füzeleri ve uçakları engellemek için kullanılan Crotale kısa menzilli hava savunma füzeleri sağlayacağına da söz verdi.

Crotale füzelerinin sayısını Ukrayna ile birlikte belirlendiğini aktaran Lecornu, “Ancak onların gökyüzünü savunmalarına izin vermek önemli olacak.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Ukrayalı askerlere Fransa’da verilecek gerekli eğitimin dikkate alınarak Crotale sevkiyatının da iki ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Macron geçen hafta Çarşamba günü Ukrayna’ya daha fazla askeri yardım yapılacağını taahhüt etmişti. Yardımların özellikle insansız hava aracı ve füze saldırılarından ülkenin kendisini koruması için radar kitleri olacağını, ek olarak da hava savunma sistemleri gönderileceğini bildirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın