Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haftada 40 Milyon Maskeye İhtiyaç Duyan Fransa Yerli Üretimi Artırıyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, tıbbi maske açısından yeterli stokları olmadığını ve en kısa sürede haftada 15 milyon üretim yapmayı planladıklarını açıkladı.
Haftada 40 Milyon Maskeye İhtiyaç Duyan Fransa Yerli Üretimi Artırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Güncel verilere göre Fransa’da koronavirüs kaynaklı can kaybı 3 bin 24’e, toplam vaka sayısı ise 45 bin 171’e yükseldi. Tüm dünya gibi Fransa’da da Covid-19 salgınını kontrol altına almak için çetin bir mücadele veriliyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, haftada en az 40 milyon yüz maskesine ihtiyaç olduğunu ve şu an mevcut stokların yeterli olmadığını belirtti.

Fransa yüz ve solunum maskelerinde talebi karşılamak için yerli üretimi süratle artırmayı planlıyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Maske Stoku YetersizCumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bir maske üreticisi fabrikayı ziyaret ederek, bu alandaki ihtiyaçlara değindi. Sağlık çalışanlarının şu an en çok ihtiyaç duyduğu malzemenin yüz maskesi olduğunu ve haftada en az 40 milyon adet kullanıldığını söyledi.

Mevcut stokların ve üretimin yetersiz olması sebebiyle acilen üretim artışına geçeceklerini açıkladı. Bu doğrultuda Nisan sonuna kadar haftada 15 milyon maske üretebilecek duruma geleceklerinin altını çizdi. Bunun yanında solunum cihazı üretimi için de çalışmaların başladığını sözlerine ekledi.

İsveç hükümeti salgını daha hızlı bir şekilde durdurmak amacıyla test sayısını artırıyor.

İsveç Test Sayısı ArtıyorBaşbakan Yardımcısı Isabella Lovin,  hükümetin test sayısını artırmak için bir talimat verdiğini duyurdu. Başta sağlık çalışanları ve kilit işlerde çalışanlar olmak üzere diğer tüm gruplarda Covid-19 testi yapılacak.

İsveç’te an itibarıyla toplam vaka sayısı 4 binin üzerinde. Ancak yaklaşık 36 bin kişinin hastanelerde ve bakıma muhtaç durumda olduğu bildirildi. 10 milyon nüfusa sahip olan Avrupa ülkesinde coronavirüs kaynaklı ölümler ise 146’ya ulaşmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu