Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransa, Rusya’ya Taviz Verme Niyetinde Olmadığını Açıkladı

Geçtiğimiz hafta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un sözlerinin ardından, bir devlet yetkilisi tarafından Ukrayna yönelik destek açıklaması geldi.
Fransa, Rusya’ya Taviz Verme Niyetinde Olmadığını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Fransa Cumhurbaşkanlığından bir sözcü, Rusya’ya taviz vermek gibi bir amaçlarının olmadığını ve Ukrayna’nın Moskova’nın işgalci güçlerine karşı savaşını kazanmasını istediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna ve doğu Avrupalı ​​müttefikleri tarafından, savaş sona erdiğinde diplomatik bir çözüm bulunabilmesi için Rusya’yı küçük düşürmemenin hayati önem taşıdığını söylemişti. Macron bu sözleriyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Macron’un yorumlarını değerlendiren yetkili, “Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi, Ukrayna’nın zaferini istiyoruz. Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Fransa Cumhurbaşkanı, ateşkesin sağlanması ve Kiev ile Moskova arasında güvenilir bir müzakere başlatma çabalarının bir parçası olarak, 24 Şubat işgalinden bu yana Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile düzenli olarak görüşmeler gerçekleştirdi.

‘Fransa’nın Rusya’ya Tavizi Yok’

Yetkili, Macron’un sözlerinin bir taviz açıklaması olmadığını ancak olayları nasıl göründüğüne dair ifadeler olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yetkili, Macron’un savaşa müzakere edilmiş bir çözüm bulunması gerektiğini tekrarlayarak, Cumhurbaşkanının yorumlarının tam olarak dikkate alınmadığını savundu. Paris’in yaptırımların önemli bir destekçisi olduğunu vurgulayan yetkili, Ukrayna’ya güçlü askeri destek sağlandığını hatırlattı.

Avrupa’daki bazı doğu ve Baltık ortakları, Macron’un Putin’le diyaloğu açık tutmasını, müzakere masasına itme çabalarını engellemek olarak görüyor.

Bu rahatsızlığın ortasında Macron, Paris’in Ukrayna’daki olaylara en çok maruz kalan iki ülkeye verdiği desteği göstermek için 14-15 Haziran’da Romanya ve Moldova’da temaslarda bulunacak.

Yetkili, Macron’un Paris’in ittifaka bağlılığını vurgulamak için bölgedeki NATO birliklerini ziyaret edeceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.