Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Fransa Nihai İmalat PMI Eylül’de 55’e Geriledi

Açıklanan nihai verilere göre Fransız imalat sektörü Eylül'de büyümeye devam etti.
Fransa Nihai İmalat PMI Eylül’de 55’e Geriledi

IHS Markit, Eylül ayı için nihai Fransa İmalat PMI verilerini açıkladı.

Rakam 55’e aşağı yönlü revize edildi.

Ön tahminde IHS Markit Fransa İmalat PMI, bir önceki aydaki 57,5’ten 2021 yılının Eylül ayında 55,2’ye düşerek beklentilerin altında gerçekleşmişti.

Ankette öne çıkan nokta tedarik kısıtlamalarının Eylül’de imalat sektörünü olumsuz etkilemesi oldu.
Fransa İmalat PMI Eylül
KAYNAK: IHS Markit

Girdi sağlama süreleri, COVID-19’dan önce benzeri görülmemiş bir oranda kötüleşti. Bununla birlikte çıktı büyümesi, arz yönlü zorlukların ortasında daha fazla ivme kaybederken yeni sipariş büyümesi daha da yumuşadı.

Eylül İmalat PMI Ocak ayından bu yana en düşük seviyesine inerken yine de işletme koşullarında hala sağlam bir iyileşmenin sinyalini verdi.

Son anket sonuçları hakkında yorum yapan IHS Markit Ekonomisti Joe Hayes; “Eylül anketi verileri bize, yoğun arz dengesizliklerinin artık Fransız imalat sektörünü ciddi şekilde engellemeye başladığını ve hatta ekonominin talep tarafını da etkilediğini gösteriyor” dedi.

Üretimin de çok mütevazı büyüdüğünü belirterek durumun yakın gelecekte iyileşeceğine dair çok az işaretle birlikte, imalat büyümesinin yavaşladığının açık olduğunu dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum