Yatırım yapmaya başla!

Frank Sinatra’nın 5 Milyon Dolara Satılan Lüks Evi

Frank Sinatra’nın 5 Milyon Dolara Satılan Lüks Evi

Milyon dolarlık fiyat etiketiyle satılan ev haberi duyduğunuzda gözümüzün önüne; yüzlerce metrekarelik, gösterişli, saray gibi bir malikane gelir, değil mi? Zaten doğal olan da budur. Ancak bazı evler vardır ki fiyatını yalnızca lüks özellikleri belirlemez. Evin konumu ve tarihi, metrekaresinden ya da içerisinde kaç tane havuz bulundurduğundan çok daha önemlidir. Birazdan özelliklerini paylaşacağımız Frank Sinatra’nın evi buna verilecek en iyi örneklerden bir tanesi. Çünkü bu evde yaşamış olan kişi bir efsane olmuş Frank Sinatra’nın ta kendisidir. İsterseniz, evin özelliklerini incelemeye başlamadan önce Frank Sinatra hakkında kısacık bir bilgilendirme yapalım.

Çoğunuzun bildiği gibi Frank Sinatra, uzun yıllar şarkıcılık ve oyunculuk yaparak sektöre ismini yazdırmış isimlerden biridir. 1915 doğumlu olan Frank Sinatra’nın kariyeri, 1935 yılında katıldığı amatör bir şarkı yarışmasında birinci olmasıyla başlamış. Daha sonra “From the Bottom of My Heart” isimli şarkısıyla ilk plağını çıkartan Sinatra, çeşitli müzikallerde oynamış ve 1990’lı yıllara kadar işini yapmaya devam etmiştir. 1998 yılında hayata veda eden Frank Sinatra, hafızalara kazınan şarkılarıyla ismini unutulmazlar arasına yazdırmıştır.

Konumuza dönecek olursak, Frank Sinatra’nın aktris Mia Farrow ile evli olduğu yıllarda satın aldığı bu evin aslında yıllardır satılık olduğunu söyleyebiliriz. Sonunda da Corcoran Group çalışanı Maureen McCafferty, Sinatra’nın evini 4.93 milyon dolara satmayı başarmış. Şimdi dilerseniz bu tarihi malikanenin özelliklerini birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda Frank Sinatra’nın 5 milyon dolara satılan lüks evi:

Frank Sinatra’nın Lüks Evi

Frank Sinatra’nın Lüks Evi SalonEvin özellikleri arasında ilk göze çarpan, mekanın enfes konumu. New York’un Upper East Side bölgesinde bulunan ev, East River isimli ünlü boğaza doğru bakıyor. Sinatra burayı, 1962 yılında ev henüz daha yeni yapılmışken satın almıştır. 3 katlı olan daire hakkında edindiğimiz bir diğer bilgi ise evin Sinatra’nın yaşamış olduğu haliyle bırakılmış olması. Tabi mekanda ufak çapta bazı değişiklikler yapıldığı da belirtilmiş. Amerikalı ünlü sanatçının sürekli yaşamadığı, yalnızca New York’ta olduğu zamanlarda kaldığı yaklaşık 300 metrekare büyüklüğünde olan ev, East River’e bakan terası ve modern görünümüyle oldukça etkileyici.

Frank Sinatra’nın Lüks Evi Yatak OdasıNeticede, bu evi değerli yapan şey bize göre eski sahibinin Frank Sinatra olması. Ancak evi yaklaşık 5 milyon dolara satın alan Mr. Mitchell’e göre bunun pek bir önemi yokmuş. Nitekim dairenin yeni sahibi, buranın konumunu ve özelliklerini çok beğenmiş olduğunu, satın alma sebebinin arkasında Frank Sinatra’nın olmadığını açıkça belirtmiş.

Efsaneler kolay kolay unutulmaz elbette. Frank Sinatra da kuşku yok ki bu özelliğe sahip isimlerden birisi. Evin yeni sahibi her ne kadar bu durumu yalanlasa da ben onunla aynı kanıda değilim. Peki siz ne dersiniz, bu evin eski sahibi Frank Sinatra olmasaydı, yine de 5 milyon dolar eder miydi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum