Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Tedarikçisi Foxconn için En Büyük Mücadele Ticaret Savaşı!

Tayvan merkezli dev elektronik üreticisi Foxconn, en büyük sınavının ABD – Çin ticaret savaşı olduğunu söyledi. Detaylar şöyle…
Apple’ın Tedarikçisi Foxconn için En Büyük Mücadele Ticaret Savaşı!

Dünyanın en büyük elektronik cihaz üreticilerinden Foxconn, ABD ile Çin arasındaki gerginliğin şirket için zorlu bir mücadele olacağını açıkladı. Apple’ın en büyük tedarikçilerinden olan Foxconn, bugünkü açıklamasında Washington ile Pekin arasındaki ticaret savaşının, şirket için büyük bir tehlike yarattığını belirtti.

Ne ABD’nin ne de Çin’in geri adım atmaya niyetinin olmadığı savaşta arada kalacak en büyük şirketlerden biri olacak Foxconn’un söz konusu açıklamalarının, geçtiğimiz günlerde Apple hakkındaki iddiaların hemen ardından gelmesi ise ayrıca dikkat çekti. Keza ABD – Çin savaşından etkilenecek en büyük şirketin Apple olduğu yönündeki haberlerin üzerinden henüz birkaç gün bile geçmedi.

Yıllık genel kurul toplantısında konuşan Foxconn başkanı Terry Gou, ABD – Çin ticaret savaşının şirketin karşısındaki en zorlu iş olduğunu söyledi.

Tayvanlı Foxconn için En Büyük Sınav ABD – Çin Ticaret Savaşı!Ve ticaret savaşıyla ilgili ne gibi bir önlem aldıklarını; “Nasıl başaracağımız ve adapte olacağımız açısından, üst düzey yöneticilerimiz çeşitli planlar üzerinde çalışmaktadır.” dedi. İlaveten; Çin ekonomisinin yapısal düzenlemelerden etkilenmeye devam ettiği, 2018 yılında enflasyon belirsizliğine ve faiz artış hızına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Sonuçta; ticaret savaşının teknoloji ve otomobil endüstrileri gibi dış kaynaklı tedarik zincirlerini bozabileceği ve ekonomiyi kötü etkileyeceği biliniyor.

Tayvanlı Foxconn Ticaret Savaşından Korkuyor Bu noktada; Foxconn’un başkanını yorumu gayet mantıklı. Nihayetinde Tayvan’ın en önemli ihracat pazarları denildiğinde akla ilk gelenler ABD ile Çin oluyor. Yani Foxconn’un ticaret savaşı nedeniyle endişe yaşaması hem gerekli hem de epey olağan.

Ne var ki şirketin yıllık kurul toplantısında başkanın Çin – ABD gerilimiyle ilgili açıklamalarının hemen ardından, Foxconn hisseleri de benchmark endeksi ile uyumlu olarak % 0.7 oranında düştü.

Kısacası; tüm dünyayı endişelendiren ticaret savaşı hem ABD’li Apple hem de Çinli tedarikçisi Foxconn için kötü olacak.

Tayvanlı Foxconn Ticaret Savaşı EndişesiYeri gelmişken iPhone üreticisi Foxconn’un daha önce birçok kez kötü çalışma koşullarıyla ilgili haberlerle gündeme geldiği bilgisini de verelim.

Buna göre; Apple’ın tedarikçisi Foxconn’daki işçiler; kötü, sağlıksız ve iş güvenliğinin zerre bulunmadığı koşullar altında çalışıyordu. Kaldı ki bu Foxconn’un skandal çalışma koşullarıyla gündeme geldiği tek sefer de değildi. Amazon için de üretim yapan Foxconn, işçilerine sunduğu şartlar nedeniyle yalnızca günler önce eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum