Yatırım yapmaya başla!

Foxconn Çin’de Yaşanan Salgın Olayları Nedeniyle Üretimde Kesinti Yaşanmayacağını Açıkladı

Apple başta olmak üzere pek çok şirkete ürün tedarik eden Foxconn’dan salgın açıklaması geldi.
Foxconn Çin’de Yaşanan Salgın Olayları Nedeniyle Üretimde Kesinti Yaşanmayacağını Açıkladı

Dünyaca ünlü teknoloji şirketleri ürettikleri ürünlerin büyük bölümünde başka firmalardan ekipman tedariği sağlıyorlar. Örneğin Apple’ın iPhone modellerinde Samsung, LG, BOE ve Foxconn gibi tedarikçiler ile ticaret yaptığı biliniyor. Tayvan merkezli elektronik ekipman sağlayıcısı Foxconn ise Apple başta olmak üzere pek çok şirket ile iş birliği yapıyor. Firmanın Çin’de çok sayıda üretim tesisi bulunuyor.

Bilindiği üzere son günlerde Çin’de gündem Corona Virüsü olmakta. Ülkede pek çok şehir karantina altına alındı ve çok sayıda insan bu virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Dünyanın en büyük ülkesi olan Çin’de böyle bir olay yaşanmasının yankıları oldukça geniş oluyor. Teknoloji şirketlerinin de bu olaylar sonrası nasıl yol izleyeceği merak ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde dev ABD’li devler Facebook ve Razer, çalışanlarının zorunlu olmadıkça Çin’de seyahat etmesini istemediklerini açıkladı. Çin’de faaliyet gösteren üretici Foxconn ise yaptığı açıklama ile virüs nedeniyle üretimde bir kısıntı yaşanmayacağını duyurdu.

Foxconn’dan Salgın Açıklaması

Foxconn’dan Salgın Açıklaması

Tayvan merkezli elektronik ürün üreticisi Foxconn, Çin’de yaşanan virüs olayları nedeniyle önemli bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Foxconn olarak coronavirus nedeniyle kamu sağlığında yaşanan sıkıntılı süreci yakından takip ediyoruz. Virüsten etkilenen pazarlardaki operasyonlarımızın tüm halkalarında tavsiye edilen sağlık ve hijyen önlemlerinin tamamını uyguluyoruz. Çin’deki tesislerimiz tatil takvimi çerçevesinde faaliyetlerine devam ediyor.

Tüm işletmeler standart çalışma saatlerine dönene kadar biz de bu takvime uygulamayı sürdüreceğiz. Şirket politikamız ve ticari hassasiyetler gereğince özel üretim uygulamalarımız hakkında yorum yapmayacağız. Ancak tüm küresel üretim yükümlülüklerimizi karşılamak adına gerekli önlemleri aldığımızı söyleyebiliriz.”

Çin hükümeti ülkede yaşanan salgın nedeniyle Yeni Yarı Yılı tatilini uzatma kararı almıştı. Burada yapılmak istenenin insanların evde tutularak virüsün yayılmasını engellemek olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde virüs nedeniyle Foxconn üretiminin sekteye uğrayacağı ve bu durumun iPhone SE 2 modelinin çıkışının ertelenmesine neden olacağı iddia edilmişti. Analistler salgının yayılması ile beraber bu durumun ileride yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Ancak Foxconn’dan gelen açıklama şu an için böyle bir durumun söz konusu olmadığını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum