Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fortune 500 Listesinde 62 Basamak Yükselen Alarko Carrier Hisseleri Artıda

Alarko Carrier hisseleri güne yatay başlayarak %1’den fazla yükseldi. Böylelikle haftalık %5’e yaklaşan değer kaybını azaltmaya yöneldi.
Fortune 500 Listesinde 62 Basamak Yükselen Alarko Carrier Hisseleri Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

67 yıldır iklimlendirme sektöründe var olan Alarko Carrier, Fortune 500 Türkiye 2020 listesine girdi. 5 kıtada, 65 ülkeye ihracat yapan şirket, geçen yıla göre listede 62 basamak birden yükselerek, 433. sıraya çıktı.

Şirket hisseleri gelen olumlu haberlerin ardından sınırlı pozitiflik göstererek, haftalık kaybını azaltıyor.
Alarko Carrier Hisseleri %1,70 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ALCAR kodlu hisseler, 28 Temmuz işlemlerine 294,5 liradan başladı. Saat 12.00 sularında 308,30 ile günün en yükseğini kaydetti. 26 Temmuz haftasına 330 liradan start veren hisseler, bu seviyenin ardından sakin düşüş sergiledi.

Negatif yönlü hareket ederek, haftalık kaybını %5’e kadar ulaştırdı. Diğer yandan aylık %15, yıllık %210 artışla yatırımcısına kazandıran şirketlerden oldu.

Alarko Carrier Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, Fortune listesine girmeleri hakkında konuştu. Pandeminin eve kapanmaları artırdığı 2020 yılında, farklı taleplerin oluştuğunu söyledi.

İç hava kalitesinin daha da önem kazandığını belirten Kalataş, kışlık alanlarda klima, yazlık evlerde kombi ihtiyacının doğduğunu anlattı. Bu taleplere cevap verirken, insana ve  çevreye duyarlı, enerji verimliliği yüksek ürünler geliştirerek büyümeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

55 kişilik Ar-Ge ekibi ile sürekli yüksek teknolojili ürünler geliştirdiklerini belirtti. Alarko Carrier’in İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 listesinde yer aldığını da hatırlattı. Geçen yıl 100 basamak atlayarak, 258. sıraya yerleştiklerini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu