Yatırım yapmaya başla!

Fortnite Yüklü İkinci El iPhone Modelleri eBay’de Büyük İlgi Görmeye Başladı

Geçtiğimiz günlerde Fortnite’ın App Store’dan kaldırılması sonrası oyunun yüklü olduğu ikinci el iPhone’lara olan ilgi arttı.
Fortnite Yüklü İkinci El iPhone Modelleri eBay’de Büyük İlgi Görmeye Başladı

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan Fortnite, masaüstü platformların yanı sıra mobil cihazlar üzerinden de milyonlarca kullanıcıyı kendisine çekiyor. iOS ve Android platformlarında yaygın olarak indirilen oyun son günlerde katı yaptırımlar ile karşı karşıya kaldı.

Epic Games’in App Store ve Play Store’da komisyon ödememek adına attığı bazı adımlar, Apple ve Google’ın tepkisini çekmişti. Apple geçtiğimiz günlerde oyunu uygulama mağazası App Store’dan ani bir kararla kaldırdı. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra ise Google, Android mağazası Play Store için benzer bir adım attı. Epic Games, teknoloji şirketlerinden gelen bu sert hamle sonrası iki şirkete de dava açtığını duyurdu.

Android kullanıcıları Fortnite’ın resmi APK dosyasını Epic Games’in resmi sitesinden indirebiliyor ve bu deneyimi yaşamaya devam edebiliyor. iOS tarafında ise bu durum kadar da kolay olmamakta. Bu durum ikinci el iPhone’ların fiyatının artmasına neden oldu.

Eski iPhone’larda Fortnite Etkisi

Eski iPhone’larda Fortnite Etkisi

Mevcut iPhone modellerinde Fortnite yüklü olan kullanıcılar oyunu oynamaya devam edebiliyor. Ancak oyun App Store’dan kaldırıldığı için sıfırdan yükleyip kurmak mümkün olmuyor. Bu durum ikinci el iPhone modellerine olan ilgiyi artırdı.

Fortnite yüklü olan eski iPhone modelleri eBay’de yüksek ücretlere satılmaya başladı. Epic Games geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada iOS kullanıcılarının Fortnite oynamaya devam edebileceğini ve oyuna yeni bir güncelleme yayınlamayacağını belirtmişti.

eBay’e giriş yapan kullanıcılar Fortnite yüklü iPhone modellerinin ilanların görmeye başladı. Bu telefonların 1000 doların üzerinde fiyatla satışa konulduğu görülüyor. Teknoloji devinin tanıttığı sıfır iPhone modellerinin bu fiyatlarda çıktığını düşünecek olursak, ikinci el cihazlar için adeta kara borsa fiyatların olduğunu söyleyebiliriz.

Fortnite yüklü olduğu belirtilen bir ikinci el iPhone X modeli için 10 bin dolar fiyat biçildiği görülüyor. Türk Lirasına çevirdiğimizde bu telefon 74 bin TL’ye geliyor. Adeta el yakan fiyatlar ile satışa çıkan ikinci el iPhone’ların alıcı bulup bulmadığı ise merak ediliyor. Epic Games’in Apple aleyhine açmış olduğu dava Spotify ve Facebook gibi devlerden de destek görüyor. Önümüzdeki günlerde taraflar arasındaki çekişmede somut gelişmelerin olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum