Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Fortnite Tutkunu Çocuk Babasının Kredi Kartından 700 Dolar Harcama Yaptı

İngiltere’de Xbox üzerinden Fortnite oynayan 12 yaşındaki bir çocuk oyun içinde babasının kredi kartı üzerinden 700$ harcama gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Son zamanlarda büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan hayatta kalma temalı oyun Fortnite, fırtına gibi esiyor. Epic Games tarafından geliştirilen ve dudak uçuklatan aylık gelire sahip olan oyun, kısa sürede milyonlarca kişiyi peşinden sürüklemeye başladı.

Rakibi PUBG ile kıyasıya bir rekabet halinde olan Fornite, YouTube’daki izlenme oranlarıyla da rekorlar kırıyor. Oyun an itibariyle Android harici tüm platformlardan oynanabilir durumda. Önümüzdeki aylarda ise Android sürümünün de kullanıma sunulacağı Epic Games tarafından açıklanmıştı. Oyun ücretsiz olmasına rağmen, kullanıcılar çevrimiçi olarak çeşitli aksesuarları ve kıyafetleri ücret ödeyerek alabiliyorlar. İngiltere’de ise yaşanan bu durum bir babanın cebini yaktı.

Babasının Kredi Kartından Yüklü Harcama Yaptı

İngiltere’de 12 yaşında bir çocuk Xbox üzerinden Fortnite oyununu oynarken, babasının kredi kartından hatırı sayılır bir harcama yaptı. Tyler Harrison adında bir çocuk, babasının kredi kartı ile Fortnite oynarken 700$ para harcadı.

Yüklü alışveriş gerçekleştiren çocuk söz konusu parayı sadece 72 saatte harcadı. 3 günlük süre zarfında 81 ayrı aksesuar satın alan çocuk babasının kredi kartını tabiri caizse boşalttı. Yapılan harcamanın ardından bu olaya babanın unutkanlığının sebep olduğu ortaya çıktı.

Baba Kredi Kartı Bilgisini Konsolda Unuttu

Kredi kartı ekstresinde 700$ harcamanın yapıldığını gören baba yaptığı unutkanlığın farkına varmış oldu. Baba Steve Harrison yaptığı açıklamada oğluna doğum günü hediyesi almak için kredi kartı bilgisini Xbox üzerine tanımladığını belirtti.

Ancak daha sonra kredi kartı bilgilerini silmeyi unutmasıyla beraber, 12 yaşındaki küçük Tyler’a adeta davetiye çıkmış oldu. Baba her ne kadar bankadan şüpheli işlemler için bildirim alsa da çocuğun yaptığı satın almalara engel olamadı. Steve Harrison, benzer bir olayın yaşanmaması için tüm aileleri, önemli bilgilerine sahip olmaları gerektiği hususunda uyardı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle