Yatırım yapmaya başla!

Fenomen Oyun Fortnite İngiltere’de Yuvalar Yıkıyor!

Son zamanların fırtına gibi esen oyunu Fortnite yüzünden İngiltere’de 200’den fazla boşanma davası açıldı. İşte detaylar…
Fenomen Oyun Fortnite İngiltere’de Yuvalar Yıkıyor!

Son dönemin en fazla ilgi gören oyunlarından birisi hiç kuşkusuz Fortnite oldu. Geçtiğimiz günlerde Android ekosisteminde yerini alan hayatta kalma temalı oyun, burada da indirme sayısı ile önemli bir rekora imza attı. Ancak oyuna olan ilginin bu denli yüksek olması, beraberinde ilginç olayları da getiriyor.

Dudak uçuklatan aylık gelire sahip olan oyuna olan büyük ilgi, boşanma davalarına sebep oluyor. Açıklanan son verilere göre bu yıl içerisinde İngiltere’de Fortnite sebep gösterilerek 200 farklı boşanma davasının açıldığı belirtildi. Oyunun PC, konsol ve mobil platformlar olmak üzere hemen her yerde oynanabiliyor olması oyunun hızla yayılmasına ve bağımlılık yaratmasına zemin hazırlıyor.

Fortnite 200 Boşanma Davasına Neden Oldu

Fortnite 200 Boşanma Davasına Neden Oldu

Battle Royale temalı oyun renkli grafikleri ve eğlenceli atmosferi ile hem gençlerin hem de çocukların fazlasıyla ilgisini çekiyor. İngiltere’deki resmi kurumların açıklamasına göre Fortnite yuva yıkacak düzeyde bağımlılığa neden oluyor.

Fortnite son dönemde İngiltere’de evli çiftlerin korkulu rüyası olmaya başladı. Resmi kurumlardan yapılan açıklamalara göre bu yılın başından itibaren İngiltere’de Fortnite sebepli 200 farklı boşanma davası açıldığı ortaya çıktı. Bu rakam Birleşik Krallık’ta açılan tüm boşanma davalarının %5’ine denk geliyor. Bu yönden bakınca oyunun yarattığı tutkunun yanında, zararlı yönlerinin de olduğu görülüyor.

Yuva Yıkan Tek Oyun Fortnite Değil!

Yuva Yıkan Tek Oyun Fortnite Değil!

Popüler oyunun ailelere olan olumsuz etkisi sadece İngiltere’de değil. Çeşitli kaynaklardan yapılan açıklamalara göre İngiltere harici başka ülkelerde de Fortnite yüzünden boşanma davaları açılıyor. Oyun yüzlerce ailenin dağılmasına neden olurken, yapımcısı Epic Games’e de milyar dolarlar kazandırmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre eşlerinden fazla ilgi bekleyen insanların Fortnite sebebiyle istedikleri ilgiyi göremediği ve çıkan tartışmaların boşanmaya kadar gittiği vurgulandı. Son dönemde oyunların hızla yaygınlaşması sonucu bağımlılık yapan tek oyun Fortnite değil. Oyun dünyasında oldukça popüler olan DOTA, Minecraft ve Leauge of Legends gibi oyunların da benzer sorunlara yol açtığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum