Paylaşım

Fortnite’ın Aramalarında Android Kullanıcılarının Karşısına Çıkan Dosyalar Virüs Yayıyor


 

Son günlerin en popüler oyunlarından biri olan Fortnite, Android’te yer almamasına rağmen sahte apk dosyaları ile kullanıcılar için risk oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında piyasaya sürülen ve dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşan hayatta kalma temalı oyun Fortnite, kısa sürede popüler olmayı başardı. Steam’de en çok satılan oyun olan PUBG’nin karşısına dişli bir rakip olarak çıkan Fortnite, YouTube’da izlenme rekorları kırmayı başardı.

Dudak uçuklatacak aylık gelire sahip olan Fortnite, Play Station 4, Xbox One, MacOS ve PC platformlarının yanı sıra mobil olarak iOS platformunda yer alıyor. Epic Games tarafından geliştirilen popüler oyunun, bu yaz aylarında Android kullanıcıları için de geliştirilmesi bekleniyor. Ancak bu eksikliğin farkında kötü niyetli kişiler tarafından sahte apk dosyaları ortaya çıkarılmış durumda.

Aramalarda Çıkan APK Dosyalarına Dikkat!

Hızlı bir şekilde dünya geneline yayılan ve milyonlarca kişiyi peşinden koşturan oyun Fortnie, an itibariyle resmi olaran Android kullanıcıları için yayılmış değil. Epic Games, oyunun bu yaz aylarında Android için yayınlanacağını duyurmuş ancak kesin bir tarih vermemişti.

Bu durumdan yararlanmak isteyen kötü niyetli kişiler, internete Fortnite’ın sahte apk dosyalarını yaymış durumdalar. Oyunu Android cihazlarında oynamak isteyen sabırsız kullanıcılar, arama motorları vasıtasıyla Fortnite araması yaptıklarında sahte apk dosyaları ile karşılaşabiliyorlar. Söz konusu sahte dosyalar, cihazlar için ciddi bir tehdit oluşturuyor

Fortnite’ın Resmi Android Sürümü Beklenmeli

Epic Games yetkilileri arama motorları ile ulaşılan sahte Fortnite dosyalarının virüs ve casus yazılımlar barındırdığını belirtiyor. Cihazların güvenliğini ve kişisel veriler için risk unsuru olan bu dosyalar, bazı sabırsız kullanıcıların başına bela olmuş durumda.

Oyunun kısa sürede popüler olması, yeterince bilgi sahibi olmayan kişilerin başına iş açıyor. Yetkililer ise Fortnite’ı Android cihazlarından oynamak isteyenlerin Play Store’da yer almasını beklemelerini öneriyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın