Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Forte, Havelsan ile 1 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Forte Bilgi iş ilişkilerini büyütmeye devam ediyor. Bugün Havelsan ile aralarında 1 milyon dolardan fazla tutarda 1 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu.
Forte, Havelsan ile 1 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı
HABER GİRİŞ

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. yeni iş ilişkileri kurmaya devam ediyor. Yeni yatırımlar ve büyük sözleşmelerle birlikte kârlılığını artırmaya çalışan şirket, şimdi de Havelsan ile 1 milyon dolardan fazla tutarda 1 yıllık süreli sözleşme imzaladığını açıkladı.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre; Forte Bilgi, Havelsan A.Ş ile Milli Savunma Bakanlığı Bilgi Sistemi Modernizasyonu Projesi Yazılım Geliştirme ve Danışmanlık Hizmeti Alımı çerçeve sözleşmesi imzaladı.

Sözleşmenin 1.054.020 dolar tutarında ve 1 yıl süreli olduğu bildirildi. Havelsan’ın talebi doğrultusunda 2 defa 1’er yıl uzatma opsiyonu olduğu da açıklandı. Bedelin ise Havelsan’ın geçeceği sipariş üzerine artıp azalabileceği söylendi. Aynı zamanda siparişe göre 4 aylık dönemlerde güncelleme yapılarak gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı da ifade edildi.

Bildirim sonrasında Forte Bilgi hisseleri (FORTE) TSİ 16:10 sularında yüzde 4,56 artıda 64,25 lirada seyretmeye başladı.
FORTE Hisse Fiyatı - 29.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 14 Haziran’da 12,12 liralık halka arz fiyatıyla borsada işlem görmeye başladı. 2023 yılının başarılı halka arzlarından biri olan Forte Bilgi, bir ayda 96,18 liraya kadar tırmandı. Daha sonra hafif bir gerileme gösterdi, ancak yeniden toparlanarak zirveyi 127,08 liraya taşıdı.

Zirve sonrasında düşüş eğilimine giren hisseler, 60 lira sınırına kadar geriledi. Bugünkü işlemlerde ise 60 lira sınırında gezmeye devam ederken gelen sözleşme haberi sonrasında yükselişini hızlandırdı.

GCM Yatırım Banner

Forte Bilgi hisseleri haftalık bazda yüzde 10’dan fazla düşüşle işlem görürken, aylık yüzde 15,09 değer kaybetti. Borsaya giriş tarihinden 127,8 liralık zirveye kadar yüzde 1000 civarında kazançla işlem gördü. Daha sonra yüzde 500 civarında karla işlem görmeye devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın