Yatırım yapmaya başla!

Define Avcıları Milyon Dolarlık Hazineyi Bulmak için Ölümü Bile Göze Alıyor!

Dünya, bulunmayı bekleyen definelerle dolu. Ancak hemen şimdi bahsedeceğimiz milyon dolarlık hazine, diğerlerinden çok daha farklı. İşte uğruna can verilen gizemli sandık:
Define Avcıları Milyon Dolarlık Hazineyi Bulmak için Ölümü Bile Göze Alıyor!

Tüm dünyanın peşinde olduğu bir hazineden bahsedeceğiz bugün! Yani etrafınızda define peşinde koşmak isteyen maceraperestler varsa iyi dinleyin derim. Çünkü hazinenin peşinde koşmak için elinizde bir pusulanız bile olacak! Daha doğrusu; gizli işaretlerin bulunduğu bir kitap! Evet, 2010 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından bölgeye giden define avcıları, milyon dolarlık hazineyi bulabilmek için sarp dağlara, azgın nehirlere, tehlikeli yamaçlara aldırmadan yollara düşüyor. Hatta bazıları bu uğurda canından oluyor. Ama ne olursa olsun, Forrest Fenn’in hazinesi çekiciliğini de gizemini de korumaya devam ediyor.

Rocky Dağları’ndaki gömülü gizli hazine, şu anda 86 yaşında olan milyarder antikacı Forest Fenn tarafından saklanmış.

Rocky Dağları’nda gömülü olan gizli hazine

Peki, Forrest Fenn neden böyle bir şey yapmış? Neden milyon dolarlık hazineyi, ipuçları vererek bulunması için toprağın altına gömmüş? Gelin, önce bu hazinenin hikayesinden kısaca bahsedelim.

Forrest Fenn, New Mexico’da Santa Fe’de dünyaya gelir. Ve Vietnam’da savaş uçağı pilotluğu yaptıktan sonra doğum yerine dönerek bir sanat galerisi açar.

Forrest Fenn

Kısa sürede adını duyuran Fenn, nadir bulunan antikalarla ve değerli eşyalarla ünlenir. Sahip oldukları arasında Oturan Boğa’nın barış çubuğu bile vardır. Yıllık geliri 6 milyon dolara ulaşan Forrest Fenn’e 1988 yılında kanser teşhisi koyulur. Ve durumunun neredeyse ümitsiz olduğu söylenir.

Tüm zenginliğine rağmen hastalığına çare bulamayacağını bilen Fenn, durumu kabullenir. Ama bu adını ölümsüz kılamayacağı anlamına da gelmemektedir.

Forrest Fenn ölümsüzlük için bu hazine fikrini bulur.

İşte böyle düşüncelerle, otobiyografi yazmaya başlar. Laos’ta nasıl vurulduğunu, tarihi eserleri nasıl bulduğunu ve nasıl zengin olduğunu… Hepsini bir bir kaleme alır. Tabii, bir de Rocky Dağları’na saklayacağı sandık hakkında da bilgiler verir.

Fenn’in planı 1 milyon dolarlık mücevherle doldurduğu antika sandığı Rocky Dağları’nda en sevdiği yere gömmek ve orada uyku hapı içerek hayata veda etmektir.

Rocky Dağları’nda en sevdiği yere gömer

Ancak milyarder adam planını hayata geçiremez çünkü mucizevi bir şekilde kanseri yenerek iyileşir. Santa Fe’deki yaşamına devam etse de gizli hazine düşüncesini ve tüm dünyaya sunacağı bulmacayı aklından atamaz.

İşte tam da bu nedenle hazinenin yeri hakkında ipuçları veren The Thrill of The Chase (Takibin Heyecanı) isimli kitabını yazar.

The Thrill of The Chase (Takibin Heyecanı) kitapta hazinenin yeri anlatılıyor

2010 yılında yayımlanan eserinden elde edeceği gelirin büyük bölümünü de bağışladığını söyler. Böylelikle gizli hazinenin kitap satışlarını arttırmak için uydurulmuş bir yalan olmadığını vurguladığını düşünür. UNILAD’a konuşan Forrest, sakladığı hazine sayesinde insanlara bir umut verdiğini düşünüyor.

Çünkü hem ülkenin hem de dünyanın dört bir yanından gelen define avcıları, bir yandan heyecanla hazineyi ararken bir diğer yandan da Rocky Dağları’nın güzelliği içinde harika anlar yaşıyorlar. Bugüne kadar binlerce kişinin sıradağların derinliklerine daldığını söyleyen Fenn, bu amacın insanlarını birbirine ve doğaya yakınlaştırdığını dile getiriyor.

Yakın arkadaşı Dal Nietzel de Forrest Fenn ile aynı fikirde. Gizli hazine için bir blog bile açan Nietzel, defineyi aramak için yollara düşmenin insana ne kadar heyecan verdiğini anlatıyor.

Dal Nietzel de hazinenin peşinde

Altınlarla dolu sandığı bulacağı anın hayalini kurduğunu ve eve eli boş dönse bile ruhu doyduğu için süreçten ne kadar keyif aldığını söylüyor. Tabii, tüm bu keyfin yanı sıra tehlikelerle dolu Rocky Dağları’nda hayatını kaybedenler de var. Ancak Nietzel, dağlarda ölen define avcıları için “her yerde kaza olabilir” sözleriyle cevap veriyor.

Evet, şimdiye kadar 2 kişi Rocky Dağları’ndaki gizemli hazineyi arama yolunda hayatını kaybetti. Gerçi geçtiğimiz hafta ormanda kaybolan Eric Ashby’nin cesedi bulunursa, bu sayı 3’e yükselmiş olacak. Ne diyelim, umarız gizli hazine peşinde koşanlar bundan sonra daha dikkatli davranırlar. Sonuçta; milyoner olacağım derken candan olmak da var!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum