Yatırım yapmaya başla!

ForFarming’in “Akıllı Tarım” Uygulamasının İkinci Yatırım Tutarı 2,4 Milyon TL Oldu!

ForFarming tarafından geliştirilen "akıllı tarım" uygulamasına 2,4 milyon TL tutarında ikinci yatırım anlaşması yapıldı.
ForFarming’in “Akıllı Tarım” Uygulamasının İkinci Yatırım Tutarı 2,4 Milyon TL Oldu!

Tarvenn Ventures üzerinden ilk tohum yatırımını alan ForFarming adlı şirket, teknolojiden faydalanarak tarım sektörüne yeni soluklar getiriyor. Şimdilerde yeni bir uygulama başlatan şirket, “akıllı tarım” olarak adlandırılan bu uygulamada zirai ilaç kullanmadan, yapay zeka ve nesnelerin internetinden yararlandı.

Tarıma yapılan girişimciler ilgili yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. ForFarming’in zirai ilaçsız sera benzeri kapalı alanlarda sektöre ilişkin geliştirdiği bu yeni çözüm 2,4 milyon TL seviyesinde imzalanan ikinci yatırım anlaşması ile etkinliğini sürdürüyor.

Faaliyetlerinde artık küresel akıllı dikey tarım pazarı bulunan ForFarming, alternatif çözümler ile sektöre destek sağlamayı sürdürüyor.

ForFarming Akıllı Çözümler SunuyorÜretimlerinde yapay zeka algoritmaları ile üretim koşullarının anlık takibini sağlayan nesnelerin internetinden (loT) faydalanıyor. Ürünlerinin sağlıklı ve taze olması amacını baz alan şirket, akıllı tarım için faaliyetlerini her geçen gün ileriye taşıyor.

Tohum yatırımının ardından şimdilerde küresel pazara odaklanan ForFarming, 7 ülkede faaliyetlerini artırdı. Girişim şu an 25’i aşkın yerde etki gösteriyor ve bu kapsamda üretilen ürünler henüz şimdiden büyük bir ilgiyle karşılanıyor.

Farmi ve Farmio adındaki iki farklı ürünle tüketicilerin karşısına çıkan şirket, tarımsal üretime çok farklı bakış açıları getirecek gibi görünüyor. Yeni geliştirdiği Farmio adlı çözümle, sera gibi kapalı alanlarda sulama, nem, sıcaklık gibi her türlü ölçütün kontrolü belli aralıklarla yapılıyor. Nesnelerin interneti, yapay zeka ve bulut tabanlı akıllı tarım teknolojilerinden faydalanılıyor.

Şirket tarafından geliştirilen ve yapay zeka destekli akıllı tarım ürünü Farmio, dünya genelinde başarısıyla tanınmayı hedefliyor.

Farmio Dünya Genelinde TanınacakFarmio’nun hayata geçirilmesiyle birlikte sera, park ve bahçelerdeki tarım faaliyetleri artık çok daha kontrol edilebilir bir hale gelecek. Ürünlerin sıcaklık, nem, su ihtiyacı, CO2, pH, ışık gibi önemli değerleri otomatik bir ölçüm sayesinde izleniyor. Ardından yetiştirilen ürünler yapay zeka ile test ediliyor ve üreticiler tam zamanlı olarak bilgilendiriliyor.

Ayrıca geliştirilen yeni sistemle bitki veri deposu ve bitki analizi gibi üreticilerin daha verimli bir üretim ve hasat süreci yapmasına olanak sağlayan özellikle sunuluyor. Öte yandan şirketin Tarvenn’in liderlik yaptığı ikinci yatırım turuna önemli isimler katıldı.

Farmio ve Farmi adındaki iki ürünüyle şimdiye dek 7 farklı ülke ve 24 farklı lokasyonda akıllı topraksız tarım ürünleri sunan ForFarming, yapılan yüksek yatırımla birlikte küresel pazarın önemli isimleri arasında olmayı hedefliyor.

Görüşlerini bildiren ForFarming kurucu ortağı Levent Atlas, günümüzde topraksız tarımın öneminin arttığına işaret etti. ForFarming olarak kullandıkları ileri teknoloji ve benzersiz üretim imkanı sunduklarını ve bu sayede de Türkiye’nin önemli firmalarından biri haline geldiklerini aktardı. Atlas, şirketin yeni yatırımlarla birlikte dünyanın topraksız tarım tedarikçisi olma yolunda istikrarlı adımlarla ilerlediklerini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum