Yatırım yapmaya başla!

Ford Gelişmiş Yeni Bağlantı Sistemi “SYNC 4″e Geçiyor!

Ford, 13 yıldır kullandığı SYNC araç içi bilgi-eğlence sisteminin son sürümü olan SYNC 4'ün özelliklerinden söz etti.
Ford Gelişmiş Yeni Bağlantı Sistemi “SYNC 4″e Geçiyor!

Ford’un güçlü işletim sistemi SYNC 3‘ün yerine gelen SNYC 4’ün, 2 kat daha güçlü şekilde geleceği söylendi. Ford’un mühendis ve yazılımcıları ilk sürümünü 2007 yılında göstermişti. Entegre araç iletişim ve eğlence sistemi, ilk iki kuşağı Microsoft tarafından “Windows Embedded Automotive” işletim sistemine dayandırılmış.

Birçok bilgiyi sunan SYNC harita, hava durumu, sesli komut, önemli yerler gibi gerekli olan tüm özellikleri taşımakta. Giden sürümün yerine gelen yeni SNYC, daha kapsamlı ve daha güçlü işletim sistemleriyle donatıldığı söylendi. İşte detaylar;

SNYC 4’ün standart donanımları artırılmış.

Ford sahipleri yeni araçlarında artık son sistemlerini kullanacak. SYNC 4’ün dediğimiz gibi iç yüzünde sürat ve daha iyi grafiklere yer verilmiş. Standart olarak bulut bağlantı özelliğine sahip. Navigasyon, daha kapsamlı mevcut trafik ve inşaat bilgilerini sık sık yenileme yapan haritasında gösterecek.

Sürümde yükseltilenler arasında sesli komuttan söz edildi. SNYC 4 artık sesle gelen emirleri daha iyi analiz ederek, doğru şekilde uygulamaya alacağı söylendi. Grafikler ve arayüz, ekran boyutuna bağlı olduğu gibi araç modeline göre de değişimler gösterecek.

Ford’un spesifik bilgi-eğlence ekranı tüm sürümlerde daha büyük ve daha küçük ekranlarda çoklu görev yapabilecek. Amerikalı marka son modellerinde daha geniş çaplı ekranlara yer vermişti. Müşteriler 8, 12 ve 15 inç boyutlarında ekranlarla araçlarını satın alabilecekler.

Ayrıca Adaptive Dash Cards denen yenilikçi bir özellik eklenerek, çok kullandığınız bir uygulamayı menülerde tekrara gezip bulmaya çalışmak yerine, SYNC 4 hepsini sizler daha kolay şekilde gösterecek.

Yeni SYNC 4 hakkında baş teknoloji müdürü bazı yorumlarda bulundu.

Ford Motor Company, SYNC teknolojisi baş mühendisi Gary Jablonski, “Ford müşterilerinin hangi boyutta ekran seçtikleri önemli değil, araçları için özel olarak hazırlanmış bir deneyim kazanacaklar. SYNC 4, bu yüksek çözünürlüklü ekranları yalnızca daha net ekranlar sunarak değil, aynı zamanda yeni çoklu görev yetenekleriyle sürüşü kolaylaştırarak da çalıştırıyor.” dedi.

Yeni bilgi-eğlence sisteminde kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto ile Waze ve Ford +Alex’da SYNC 4’e dahil edilmiş. Herkes kendinde bulunan mobil telefon işletim sistemleriyle ekranlarını bütünleştirebilecek. Bluetooth ve WİFİ eğlence amaçlı kullanma ve akıllı telefon navigasyonu, eş zamanlı olarak kullanılmasına izin verecek.

Aynı zamanda çağrıların, müziğin ve diğer özelliklerin dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilmesini sağlar. Henüz çok yeni bir sistem olduğu için Ford, 2020 modellerinin bazılarında SYNC 4‘ü sunacak. Yorumlayacak olursak; Ford’un yaklaşık 13 sene önce sistemine dahil ettiği SYNC, sürekli geliştirilerek 2020 yılında en harika şekline getirilmiş olduğunu görüyoruz. Sizler hiç Ford araçlarında SYNC bilgi-eğlence sistemini kullanma şansı buldunuz mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum