Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Ford Ranger ve VW Amarok’un Ortak Platformda Üretim Onayı Geldi!

Ford ve VW'nin ticari araçlarda ortak üretim programı içerisinde Amarok ve Ranger'da dahil edildi. Detaylar haberimizde...

Son yıllarda dikkat ettiysek otomotiv üreticileri belirli model ve alanlarda birleşmeye başladılar. Ülkesinin ne olduğu farketmeksizin şirketler ortak alanda çalışmayı tercih ediyorlar. Üretim maliyetlerini yüksek oranda düşürmek için yapılan bu yönteme şimdi Ford ve VW’de katıldı.

Haziran ayına geri döndüğümüzde bu iki firma ticari araç alanında anlaşmış ve süreç için imzalar atılmıştı. Bu anlaşma kapsamında Amarok ve Ranger kamyonet modelleri yan yana imal edilecek. İşte detaylar…

Ortak Üretim Platformunda Ranger ve Amarok Aynı Banttan İndirilecek

Ortak Üretim Platformunda Ranger ve Amarok Aynı Banttan İndirilecekAkla ilk gelen sorulardan biri de araçların aynı tipte, farklı logolarla mı çıkacağı oluyor. Konu hakkında açıklama yapan VW Avustralya pazarlama müdürü Michael Bartsch, “Tüm yolları denemeye ve keşfetmeye çalışıyoruz. Ford ile çalışmadığımızı söylemek uygun olmaz. Keza Ford’tan da bunu doğrulayacak açıklamalar duyacaksınız. Avustralya’da ticari araç sınıfında daha fazla saldırı alanı için Ford ile anlaşıldı. Amarok’un maliyetlerini düşürmemiz gerekiyordu. Özellikle Arjantin ve Almanya tesislerinde üretilen modeller bize aşırı maliyet çıkartıyor.” şeklinde konuştu.

Yukarıda bahsettiğimiz modellerin birbirine benzeme durumunu açıklayacak olursak; yöneticiler kesinlikle Amarok ve Ranger’ın benzemeyeceğini söylediler. Önceden Fiat – Peugeot – Citroen’in aynı çatı altında ürettiği kuzen modeller tipinde olmayacak!

Eş zamanlı olarak Ford, VW’nin diğer platformunda Transit‘i Crafter yanında imal edecek. Üçüncü aşamada da Caddy ve Connect serilerinin planlaması olabilir. Maliyet bakımından şirketlere inanılmaz avantajlar sağlayan ortak platformların ilerleyen yıllarda daha fazla kullanılmaya başlanacağını düşünüyoruz. Konu hakkında bu iki üretici hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle