Yatırım yapmaya başla!

Ford Ranger ve VW Amarok’un Ortak Platformda Üretim Onayı Geldi!

Ford ve VW'nin ticari araçlarda ortak üretim programı içerisinde Amarok ve Ranger'da dahil edildi. Detaylar haberimizde...
Ford Ranger ve VW Amarok’un Ortak Platformda Üretim Onayı Geldi!

Son yıllarda dikkat ettiysek otomotiv üreticileri belirli model ve alanlarda birleşmeye başladılar. Ülkesinin ne olduğu farketmeksizin şirketler ortak alanda çalışmayı tercih ediyorlar. Üretim maliyetlerini yüksek oranda düşürmek için yapılan bu yönteme şimdi Ford ve VW’de katıldı.

Haziran ayına geri döndüğümüzde bu iki firma ticari araç alanında anlaşmış ve süreç için imzalar atılmıştı. Bu anlaşma kapsamında Amarok ve Ranger kamyonet modelleri yan yana imal edilecek. İşte detaylar…

Ortak Üretim Platformunda Ranger ve Amarok Aynı Banttan İndirilecek

Ortak Üretim Platformunda Ranger ve Amarok Aynı Banttan İndirilecekAkla ilk gelen sorulardan biri de araçların aynı tipte, farklı logolarla mı çıkacağı oluyor. Konu hakkında açıklama yapan VW Avustralya pazarlama müdürü Michael Bartsch, “Tüm yolları denemeye ve keşfetmeye çalışıyoruz. Ford ile çalışmadığımızı söylemek uygun olmaz. Keza Ford’tan da bunu doğrulayacak açıklamalar duyacaksınız. Avustralya’da ticari araç sınıfında daha fazla saldırı alanı için Ford ile anlaşıldı. Amarok’un maliyetlerini düşürmemiz gerekiyordu. Özellikle Arjantin ve Almanya tesislerinde üretilen modeller bize aşırı maliyet çıkartıyor.” şeklinde konuştu.

Yukarıda bahsettiğimiz modellerin birbirine benzeme durumunu açıklayacak olursak; yöneticiler kesinlikle Amarok ve Ranger’ın benzemeyeceğini söylediler. Önceden Fiat – Peugeot – Citroen’in aynı çatı altında ürettiği kuzen modeller tipinde olmayacak!

Eş zamanlı olarak Ford, VW’nin diğer platformunda Transit‘i Crafter yanında imal edecek. Üçüncü aşamada da Caddy ve Connect serilerinin planlaması olabilir. Maliyet bakımından şirketlere inanılmaz avantajlar sağlayan ortak platformların ilerleyen yıllarda daha fazla kullanılmaya başlanacağını düşünüyoruz. Konu hakkında bu iki üretici hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum