Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ford ve Volkswagen Arasındaki Ticaret Ortaklığının İmzaları Atıldı!

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden VW ve Ford, bazı alanlarda ortak araç üretimi için birleşme kararı aldılar. İşte detaylar...
Ford ve Volkswagen Arasındaki Ticaret Ortaklığının İmzaları Atıldı!
HABER GİRİŞ

Ford ve VW, “her şirketin rekabetini güçlendirecek ve müşterileri dünya çapında daha iyi hizmet verecek.” stratejisiyle belirli platformlarda ortaklık yapacaklarını açıkladılar. Birleşme çalışmaları bugün olan bir şey değil. Öncesinde her iki şirkette, alan tespiti ve müşterilen değişen ihtiyaçları doğrultusunda hangi tarafta birleşeceklerinin kararını vermişler.

Potansiyel ittifakta, şirketlerin belirli bir hisse ve pay üzerinden değil de sahip oldukları teknolojileri dağıtarak daha az maliyette araç üretebilmeye dayanıyor.

Her İki Şirkette Bu Birleşmeyle Maliyetleri Düşürmeyi Planlıyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Şirketler, araçların üretim maliyetlerini daha da aşağıya çekerek bunu müşterilere yansıtabileceklerini bildirdiler. İnsanların eskisine nazaran daha fazla araç alımı yaptığını ve tercihlerde değişim olduğundan bahsedildi. Bu kısımda sanırız SUV segmentinin inanılmaz derece diğer sınıfların üzerine geçmesi konuşulmuş.

Daha öncesinde VW, Mercedes’in Sprinter ticari aracı üzerinde bir ortaklık kurmak istemişti ancak bu gerçekleşmemişti. Alman marka da kendi bünyesinde Crafter yapmaya karar vermişti.

VW Group Ford’un Global Kapasitesini Artıracak

VW Group Ford'un Global Kapasitesini ArtıracakAnladığımız kadarıyla ortaklık süreci ticari araçlar ile başlayacak. Nasıl ve ne şekilde olacağı söylenmese de bizim tahminlerimiz; Ford’un Transit Connect, Transit ve Custom, VW’nin Caddy, Crafter ve T6’ların üretimleri konusunda orta noktada buluşabilirler.

GCM Yatırım Banner

Akla gelen ikinci seçenekte ise; Aynı Fiat, Citroen ve Peugeot markalarının kamyonet sınıfında birleşmesi gibi VW ve Ford’ta farklı logolar taşıyan ancak aynı platformu paylaşan araçlar yapabilirler.

VW’nin Üst Düzey Yöneticisi Konu Üzerine Açıklama Yaptı

VW'nin Üst Düzey Yöneticisi Konu Üzerine Açıklama YaptıKonu üzerine açıklama yapan VW Grup Stratejisi Başkası Dr. Thomas Sedran, “Her iki şirketin halihazırda farklı ticari araç segmentlerinde güçlü ve tamamlayıcı pozisyonları var. Ford ile endüstriyel işbirliğinin, her iki tarafın rekabet gücünü arttırması için bir fırsattır.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Renault Otomotivin Alışık Olmadığı Bir Sektörde Ortaklık Kurdu!

Normal şartlarda “birleşme – projelendirme – ArGe – üretme” gibi aşamaların sıfırdan olan başlangıçlar için zor olabileceğini söyleyebiliriz.

Ford ve VW’nin zaten araç ve ticari araç altyapılarının olmasından dolayı, her şey daha çabuk gerçekleşebilir. İlerleyen zamanlarda, gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın