Yatırım yapmaya başla!

Ford, Telefon Şarj Edebilecek 3B Örme Koltuklar Üzerinde Çalışıyor

İnsanların araçları içerisinde konfor adına aradıkları ilk şey koltuk rahatlığıdır. Ford, bunun için 3B örgülü rahat olduğu kadar da teknolojik koltukların peşine düşmüş.
Ford, Telefon Şarj Edebilecek 3B Örme Koltuklar Üzerinde Çalışıyor

Ford’un ilginç teknoloji ataklarının sonuncusu, yeni koltuk teknolojisi oldu. Araç bağlantılarında, güvenlikte ve sürücü odaklı yardımcı sistemlerde müşterilerine geniş bir yelpaze ile karşılayan Ford, hiç duymadığımız bir parça geliştirmesiyle dünyaya damga vuruyor. Artık naklen görüldüğü üzere firmalar insanların araç içlerinde konforlu ve yüksek seviyeli ortamlara odaklanmış durumda.

Kullanılan malzeme kaliteleri her ne kadar eskisine oranla düşmüş olsa da farklı ucuz bir yoldan en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Otomotivin kullandığı kaplama malzemelerinde deri, kumaş, Alacantra vb. malzemeleri sıkla duyduk. Ford ise bunların ötesinde çok farklı bir mantıkta koltuklarını yapmak istiyor. İşte detaylar;

Yeni üretim tekniği üzerinde çalışılan koltukların dikiş, içerik ve teknolojik bakımdan bizleri şaşırttığını söylemek isteriz.

Koltuktan nasıl şarj olur? sorusuna sonra gelmekle beraber genellikle özel üretim tekniklerini koşu ayakkabılarında, kıyafetlerde ve mobilyalarda görürken otomotiv de işe dahil edilmiş oldu.

Ford, ısmarlama bir yöntemle müşterilerine konforun en önemli maddesi olan koltuk yapılarını seçme hakkı tanınacağını söylüyor. Dolgu malzemeleri, koltukların tasarımları, cepler gibi kısımlarda özel isteklere cevap verilebilecek.

Dikişsiz koltuk kılıfları ve sınırsız kişiselleştirme sağlayan 3D örgü tekniği ile daha iyi araba koltuğu üretmenin yöntemi bulunmuş. Kılıf üzerine uygulanacak 3B örgü aynı zamanda kapı ve pencere kontrolleri, sürücüyü genel olarak izleyecek entegre ısıtma ve sensörler ile kablosuz telefon şarjı özelliğinin dahi olacağı aktarıldı.

Ford Avrupa İç Tasarımcısı Anais Castinel, “3D örgü, tasarımın sınırlarını zorlayan, yolculukları sürücü ve yolcular için daha konforlu ve kullanışlı hale getiren ilgiç olanaklar sunuyor. “ dedi.

3D örgü süreci de üretim aşamaları aşağı keser ve kesim ihtiyacını ortadan kaldırarak, birlikte farklı kumaşlar ve parçaları dikmek gibi daha az atık oluşturur. Dikişsiz örtü oluşturur ve yün, ipek, karbon fiber ve hatta geri dönüştürülmüş malzemeler gibi farklı iplikler kullanabilir. Dahası, bu teknoloji kırışıklık ve diğer kusurları azaltan geleneksel kaplamaya göre daha yüksek hassasiyet ve kalite sağlar.

Herhangi bir iç parça, gösterge paneli ve kapı kartları da dahil olmak üzere 3B örgülü bir malzemeye sahip olabilir. Müşteriler , ön ve arka koltuklarda, çocuklar için tasarlanmış bir set veya özellikle evcil hayvanlar için yapılmış bir koltuk kılıfı gibi farklı koltuk seçeneklerine sahip olabilirken, daha özel bir iç mekan isteyenler için bireysel renkler ve grafiklerin sunulabileceği söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum