Yatırım yapmaya başla!

Ford Sürücüsüz Otomobilini Piyasaya Süreceği Tarihi Açıkladı!

Ford Sürücüsüz Otomobilini Piyasaya Süreceği Tarihi Açıkladı!

Otomobil piyasasının gündemini uzun bir süre meşgul edeceğe benzeyen o gelişme, bugün açıklandı. 1903 yılında ABD’de kurulan Otomotiv devi Ford, merakla beklenen otonom açıklamasını bugün kamuoyuyla paylaştı. Ford’un Yönetim Kurulu Başkanı olan Mark Fields, ABD’nin Kaliforniya Eyalet’inde oldukça önemli bir açıklama yaptı. Fields yaptığı açıklamada, Ford markalı sürücüsüz otomobilleri 2021 yılında piyasaya süreceklerini dünya kamuoyuna açıkladı. Ayrıca Fields, bu önemli vaadi yerine getirebilmek adına araştırma merkezine ayrılan bütçeyi tam iki katına çıkaracaklarını belirterek, otomotiv sanayi alanındaki teknoloji şirketlerine de yatırımlara başlayacaklarını dile getirdi.

Yepyeni bir döneme giriliyor!

Ford’un bugünkü açıklamasının temeline baktığımız zaman oldukça dikkat çekici bir husus gözüme çarpıyor. Bilindiği üzere Ford özellikle son yıllarda yaptığı açıklamalarda, yalnızca bir otomobil üreticisi olmayacaklarını aynı zamanda dev bir teknoloji şirketi haline geleceklerini vurguluyordu. Bugün gelen açıklamayla Ford’un yepyeni bir döneme adım attığını açıkça görebiliyoruz.

Ford sürücüsüz otomobiliyle ulaşıma boyut kazandıracak

Fields’in yaptığı açıklamalarda, Ford’un sürücüsüz otomobiliyle ilgili önemli ipuçlarını da açıkladı. Hepimizi heyecanlandıran açıklamada, kontrol etmek zorunda olmadığımız bir araçla seyahat etmenin bambaşka bir deneyim olacağını dile getiren Fields, şehir içi ulaşımın yeni bir boyut kazanacağının sinyallerini de verdi. Kendi kendine çalışan otomobili üretirken hayal dünyasının sınırlarını bir hayli zorladıklarını belirten Fields, yolcuların araç içerisinde film izleyebileceklerini veya günlük çalışmalarını rahatlıkla yapabileceklerinin altını çiziyor.

Ford teknoloji devlerini karşısına alıyor!

Bugün şirketten yapılan açıklamada, kulisleri hareketlendiren bir gelişme yaşandı. Şirket adına konuşan Fields, sürücüsüz otomobil üretimiyle ilgili yaptığı açıklamada teknoloji devleri Google ve Apple‘dan bahsetmedi. Bilindiği üzere, Google ve Apple son yıllarda sürücüsüz otomobiller için yoğun çaba gösteriyorlar. Yaklaşık dört ay önce Google, Fiat ile sürücüsüz otomobil üretimi konusunda işbirliği imzalanacağını açıklamıştı. Google ile Fiat arasındaki işbirliğinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ford’un ise bugünkü açıklamasında Google ve Apple ile ortak bir çalışma yerine onları karşısına alması, devlerin kapışmasına sahne olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum