Yatırım yapmaya başla!

Sokakların En Güçlüsü Olmak İsteyenlere “Roush F-150 Nitemare Pick-up”

Amerikan Roush, Ford'un F-150'sinden yine kendine fazlasını çıkarmış. İşte F-150 Nitemare...
Sokakların En Güçlüsü Olmak İsteyenlere “Roush F-150 Nitemare Pick-up”

Ford’la eşleşen Shelby, Saleen ve Roush‘un araçlarının ne kadar güç oranlarına sahip olduğunu tahmin etmek artık zor değil. Bunun gibi zevke yönelik çalışmaların hepsi, sizlere standartlığın zevksiz hallerini unutturmak. Roush’un F-150 Nitemare‘si her sezonda olduğunu bu sefer de iç gıdıklayıcı güçlere sahip. F modifiyesinde elbette şirket dikkatleri, kaputun altında topluyor.

Roush rozetlerini nereye koyması gerektiğini iyi biliyor. Ford’un normalde olan etkileyici yüz hatları biraz daha özelleştiriliyor. Tek bir hareketle bile şirket, araçlarının vahşi tarafını ortaya çıkartabiliyor. Amerikalı şirketin, bu devasa güzelliğe neler yaptığına beraber bakalım.

Her yerde kocaman “ROUSH” var!

Tek bir şeridi kaplayacak kadar büyük ölçülere sahip kamyonet üzerine yapılacak her ekstra şey çarpıcı oluyor. Son F’lerle gelen dokunaklı Ledli farlar aynı bırakılırken, panjur kısımları için aynı şeyleri diyemeyeceğiz.

Ön camın üst kısmına yapıştırılan marka yazısının aynısı ızgaranın tam ortasından geçirilmiş. Izgaranın arka planlarında da değişimler yapılmış. Keza tamponda şişkin plastik öğelerle biraz daha desteklenmiş.

Dış tasarım değişikliklerinden, Continental Cross Contact lastiklerle sarılmış 22 inçlik jantları da unutmadan ekleyelim.

Roush müşterileri F-150 Nitemare’yi Regular ve SuperCrew versiyonlarıyla alabilecekler.

Motoruna gelmeden önce bu aracın gücüne neler katkı sağlamış ona bakalım. Aslında bu kısımalarda dolaylı olarak motor parçalarını içeriyor. Roush, süper F-150’sine aktif geliştirilmiş bir egzoz sistemi takviye edilmiş.

Özel modlar için aracına yerleştirilen bir şartelle, istenilen sürüş pozisyonu seçilebiliyor. Orta bölüme monteli, çevirmeli düğme grubunda güç aralıkları ayarlanabildiği gibi aracın ses düzeyini seçmek de size bırakılmış. Buraya kadar anlattığımız kısımlar mobil telefon uygulamasıyla da kontrol edilebiliyor.

İç mekanda biraz daha özel hissettirmek amaçlı Weather Tech yer döşemeleri ve Regular ve SuperCrew türevlerde özel dikişlere sahip deri koltukları isteyebiliyorsunuz.

Geldik asıl can alıcı noktaya! Süper V8’in özellikleri için hazır olun!

Gücün çoğu kısmı şirketin kendi geliştirdiği RoushCharged TVS R2650 süperşarj cihazından alınıyor. 5.0L V8 motora sahip F-150, toplamda 650 ps güç üretiyor. Torkun 826 nm’leri zorladığı anlarda aslında bu araç “sokakların en güçlü 2. pick-upı” haline geliyor.

ECU müdahalesi ve yüksek hava akışlı bir hava filtresi ile donatılan Roush F-150, +200 ps ve +285 nm tork ile caddelerde yapay El Nino esintisi yapacak!

F-150 Nitemare’nin elbette bir maliyeti olacak! Standart F-150 üzerine böyle bir çalışma yapılmasını isterseniz, 16.999 dolar gibi çok çok pahalı bir ücret vermek zorundasınız. Zaten biraz daha zorlanılsa modifiye, aracın satış fiyatıyla eşit olacakmış!

Yine de araç zevklerinde gözlerini kapatan Amerikalı vatandaşlar, eminim ki Roush’un F-150 Nitemare’si için isimlerini birkaç bin dolar ön ödemeyle listeye yazdırmışlardır. Sizce bu siyah dinazor çalışması nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum