Yatırım yapmaya başla!

Ford’dan Daha Heyecanlısını İsteyenlere “Puma RS”

Ford'un kompakt mini otomobilden SUV'a dönüştürdüğü Puma, en net RS haliyle karşımızda!
Ford’dan Daha Heyecanlısını İsteyenlere “Puma RS”

Puma, sadece Almanya’da üretimi olan ve KA şasisini kullanan bir otomobil olarak hayata gelmişti. 1997-2002 yılları arasında imal edilse de sanırız düşük satışlar modelin askıya alınmasını neden olmuş. Özellikle Peugeot ile Ford’un “her şeyi SUV’a çevir” düşüncelerinde, Puma da artık bir 4×4 yüksek sürüş aracı oldu.

Yeni Amerikalı kompakt SUV Puma’yı buradan daha detaylı inceleyebilirsiniz. Gelelim bu hareketli araca dijital ortamda neler yapıldığına. Bir aracın görsel anlamda bilinmedik ve agresif taraflarını çizen X-Tomi yine iş başında. Vakit kaybetmeden Ford’un mini SUV’unu markanın en hızlı şekline sokmuş.

Ford’un RS kavramının boyutlarını gün geçtikçe daha fazla öğrenmeye başladık.

Ford Puma RS X-Tomi TasarimAklımıza gelmişken; Yeni nesil Focus’un da ilk ST ve RS versiyonlarını da bu tasarımcı çizerek bizlere göstermişti. RS ile hayal edilen Puma, kalkış süresi 5 sn olan bir güce dönüştürülmüş. Çizimlere başlamadan önce tasarımcı Focus ve diğer model RS-ST parça tiplerinden örnek alarak, bunları bozmadan Puma’ya yansıtmış.

Değişim herkese tanıdık gelecektir. Puma’nın lansmanında, bu tip bir ızgara kullanılmıştı. O yüzden X-Tomi değiştirmeye ihtiyaç duymamış. Aşağılara geldiğimizde ise Puma’nın biraz daha ısındığını görerek, tamponun hava açıklığını, alt ve yanlardan genişletmiş.

Focus RS ile boyutsal olarak eşit olan Puma’ya o özel mavi rengin verilmesi de güzel olmuş. Ayrıca jant grubunun 2019 Focus ST ile aynı yalnızca fren kaliperleri ve çizgilere mavi ton verilmiş.

Puma’nın RS’i çıkar mı? Biraz zor ihtimal. En azından henüz taze olan SUV aracın birkaç sene sonrasında böyle bir şey düşünülebilir. Keza çıkış yaptığı motorların hepsi sakin kullanımlar için. 1.0L Ecoboost, 123-152 ps arasında değişen güçlerle satıldığı gibi bunun RS olabilmesi için 1.5L motora en az bir 200 beygirin verilmesi gerekir.

Focus’la zaten karşılaştırılabileceğini düşünmüyoruz. Zira C segmentin krallarından Focus’un içerisine 2.3L Ecoboost’un yerleştirilmesi yapılıyor ve 370 ps gücü, 30 beygir artıracak 48 voltluk jeneratörle 400 beygire ulaşması bekleniyor. Bu da yeni nesliyle tanıtımını yaptığımız Mercedes-AMG A 45 ile eş değerde bir algı oluşturacak. Son olarak Puma’nın RS’i için en fazla bekleyip görmemiz gerekecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum