Yatırım yapmaya başla!

Ford’un Mustang Tabanlı Elektrikli SUV’u 2020 Yılında Tanıtılacak!

Ford'un Mustang esintili yeni SUV aracı için yeni bilgiler geldi. ABD'li şirket aracının teknik kısımda sergileyeceklerinin çok etkileyici olduğundan söz etti.
Ford’un Mustang Tabanlı Elektrikli SUV’u 2020 Yılında Tanıtılacak!

Ford, MPV ve sedan modellerine yatırımlarını azaltarak, SUV dünyasına daha fazla araç kazandırma çabasına düştü. Segmentteki yoğunluk, insanların sürekli olarak 4×4 ve yüksek sürüş araçlara olan talebini artırması. Yol konforunu en iyi şekilde sunarken aynı zamanda arazi sürüşlerine de olanak veren SUV’lar, Ford için önem arz ediyor. Yeniden canlandıran ve en son patent görüntüleri gelen Bronco yapılırken, diğer taraftan elektrikli farklı bir araç için sistem yürütülüyor.

Mach 1 efsanesini yeniden yapacağını söyleyen Ford, bunun elektrikli bir SUV planı olduğunu bizlere aktarmıştı. Geçtiğimiz senelerde yayınladığımız bazı dijital çizimlerle birlikte yeni gelen gerçek prototip resimlerine bakarsak, tahminlerin doğru olduğunu anladık. Yeni Ford şekillerinden farklı olmasını beklediğimiz Mustang SUV için bakalım başka neler denilmiş?

EPA, yeni Ford aracının menzil aralığı için bir tahminde bulundu.

Amerikalı firma geliştirilen piller sayesinde Mustang SUV’un uzun menzil aralığına sahip olacağını söylüyor. WLTP’yi daha çok dikkate alsak da EPA araç için en az 483 km dolu bir pille gidebileceğini aktardı. Teknik verileri hakkında bir detaya girilmedi.

Ford, “Bir Mustang ruhunu yakalamak istiyorsanız, hızlı olmasınız” cümlesinden yola çıkarak, ayrı dingillere yerleştirilmiş 90 kWh’lık veya daha fazla bataryalarla beslenen elektik motorun olacağını düşünüyoruz.

EV araçların en zevk verdiği kısım, kalkış anlarıdır. Hazırda bekleyen anlık en yüksek tork ile kalkışlar aşırı heyecanlı hale gelir. Ford da aracının kabiliyet dolu ve “saf tork” taşıdığının ipucunu verdi.

Dediğimiz gibi Mustang SUV’un tasarım şekli diğerlerine benzemeyecek.

Buradaki tahminiz ise; en azından ön açıdan yeni nesil Explorer’ı andıracağını düşünüyoruz. Kamuflajın altında sinirli bir bakış atan SUV görmekle beraber, ızgaranın da tamamen yeni tasarlandığını düşünüyoruz. Boyut olarak Kuga kadar olabilir. Tamamı elektrikli Mustang arazi aracı için konuşan Ford’un Küresel Elektrifikasyon Direktörü Ted Cannis, “elektrikli araçların hızlanabileceği anlamına gelen süslü bir terim olan “anlık tork” fazlasıyla var demesiyle merakımız iyice artıyor.

Şirket, aracı hakkında konuşurken bir yandan da şarj noktalarına değindi. Ford, ülke çapında geniş ve kapsamlı şarj istasyonu ağına söz verdi. Müşterilerin FordPass uygulamasını kullanarak şarj etme ücretlerini de buradan karşılayabileceklerini söyledi.

Mustang SUV’dan biraz da olsa bilgi aldıktan sonra firmanın söylediği diğer bire şey de maliyet konusu. Ford elektrikli aracının 120.000 km yapmış bir SUV modelin yaptığı masraftan yaklaşık %38 oranında daha ucuza geleceğini aktardı. Yani bakım maliyetleri azımsanmayacak kadar düşmüş oluyor.

İlginçtir ki yapılan bir ankette Ford, Amerikalıların %90’nın elektrik araçların anlık ivmelenmesinin, büyük bir şeye faydası olmadığını düşünüyor. Şu var ki insanlar aynı otonom sürüş özellikli araçlar gibi elektrikli araçlara da güvenmiyor. Ancak Ford bu görüşün yeni SUV’u ile değişeceğini düşünüyor.

Mustang esintili SUV’un Michigan Smithers Kış Testi Merkezi’nde pillerin -40 derece sıcaklığa kadar test edildiği ve öncesinde bu oranlara göre dizayn edildiği aktarıldı. Mustang SUV aracı hakkında gelen son detaylar bu şekilde. İlerleyen zamanlarda gelecek yeni bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum