Yatırım yapmaya başla!

Ford Mustang Mach-E’nin Görselleri, Donanımları ve Fiyatı Sızdırıldı!

Ford, elektrikli SUV modeli Mach-E'nin görsel, motor bilgisi ve fiyatlarını yanlışlıkla yayınladı.
Ford Mustang Mach-E’nin Görselleri, Donanımları ve Fiyatı Sızdırıldı!

Ford’un Mustang tabanlı SUV modeli Mach-E’nin nasıl olabileceği konusunda geçtiğimiz ayın sonunda bir görsel paylaşmıştık. Normal şartlarda aracın gerçek tasarım görsellerini veya kendisini 17 Kasım’da görmeyi bekliyorduk. Ford’un ABD’deki müşteri web sitesinde aracın bazı detayları yanlışlıkla yayınlanmış.

Ford’un küresel manada sıkıntılar çektiği ve Mondeo, S-Max, C-Max modellerini üretiyor olsa da kaldırmayı planladığını biliyoruz. Son tüketici anketlerinde Focus müşterilerinin artık Corolla veya Civic’i tercih ettiğini yazmıştık. O yüzden yatırımlarını SUV ve elektriğe kaydıran Ford, Mach-E ile yeni dünyaya giriş hazırlığı yapıyor. İşte detaylar;

Kısa süreli yayınlanan görüntüleri mache Forum silinmeden almayı başarmış.

Alışık olmadığımız için Mustang Mach-E‘ye ilk bakışımızda Tesla hissiyatı geldi. 2021 model yılıyla gelecek aracın sizlerle paylaşmış olduğumuz render ile uyumlu duruyor. Ford’un Mustang ismini kullanarak daha çekici ve daha hızlı satışlar istemesiyle gelecek SUV modeli başından beri nasıl olacağını tahmin ediyorduk.

Baktığımızda Mach-E’nin genel silüeti Mustang. Elektrikli SUV’un farlarının aldığı şekiller güzel duruyor ve LED’lerin dizilişi aracı çok farklı göstermiş.

Mustang Mach-E’nin vücut yapısı onun hızlı atın bir temsilcisi olduğunu işaret ediyor.

EV klasmanında Audi e-Tron, Mercedes EQC ve Tesla Model X ile daha küçük yapısıyla yarışacak olan Mach-E, iyi bir yatırımın mutlu edecek bir sonucu gibi kendini gösteriyor. Dikkat çeken tasarım detaylarında Mustang SUV’un kapı kollarının olmadığını görüyoruz.

Arka tarafa geçtiğimizde Ford ikonik stoplarını yine bozmamak istemiş ve sadece Mustang’ten farklı olarak aydınlatmalardan bagaja bir çıkıntı yapılmış. Duruşa göre tampon ayrıntıları da göze hoş geliyor.

Yeni ekran trendinden giden Ford, Tesla ile başlayan multimedyanın bir benzerini aracına yerleştirilmiş.

Büyük ölçüde ekrandan kontrollere ulaşılabilecek. Artık bu tip dijital ögelere dokunmatik ekran demek garip geliyor. Dokunmatik bilgisayar dememiz daha mantıklı. Üç kollu sportif direksiyon simi Mustang logosuyla işaretlenirken arkasında dikdörtgen yatay bir gösterge paneli duruyor. Havalandırma mazgalları da sol kapı köşesinden sağ bitim noktasına kadar uzatılmış.

Ford’un yanlışlıkla yaptığı sadece görselleri paylaşmak olmamış. Motor, fiyat ve donanım seviyeleri de verilmiş. Ford, Mustang Mach-E için Select, California Rt.1, Premium, First Edition ve GT seviyelerini sunmuş.

Temel Seçim modelinde, isteğe bağlı AWD ayrıntısında RWD yapılandırmasında hedeflenmiş 255 HP ve 582 nm tork sağlayan bir elektrik motoru bulunur. Ford, Mach-E Select RWD’nin tek bir şarjla 230 mil (370 km) yapmasını beklerken, AWD modeli 210 mil (338 km) verebilmekte.

100 km’ye kalkışta RWD altı saniye aralığında ve Mach-E Select AWD için de 5 saniye aralığında olacağı söylenmiş. SUV’un bu paketi için ödemeniz gereken ücret 43.895 dolar.

En yüksek sürüş menziline sahip model Mach-E California Rt. 1’de EPA tahminleri 483 km’yi gösteriyor. Bu, 282 HP ve 415 Nm tork üreten ve altı saniye aralığında 0-100km/h zaman sağlayan elektrik motorlu, yalnızca RWD modeldir. California Rt. 1’in 52.400 Dolardan başlayacağı tahmin edilmekte.

Mach-E GT’ye gelindiğinde işin rengi değişiyor ve kalkış rakamının 3 saniye olacağı söyleniyor. Sadece AWD olarak alınabilecek GT’nin tek şarjla 378 km gidebileceği ön görülüyor. 2021 yılının ilkbaharında düşünülen GT’ye de 60.500 dolara sahip olunacak. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. Yanlışlıkla yayınlanan bilgilerin hepsini sunduk. Birkaç gün sonra lansmanında görüşmek üzere.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum