Yatırım yapmaya başla!

Ford, Mondeo ve S-Max’i İptal Edip Subaru Outback Rekabeti Üzerine Değiştiriyor!

Ford, 3 modelini iptal ederek Subaru Outback tarzı bir araca dönüştürmek istiyor!
Ford, Mondeo ve S-Max’i İptal Edip Subaru Outback Rekabeti Üzerine Değiştiriyor!

Ford’un değişim hızına yetişilemiyor. Global çapta yaptığı tesis kapatma/açma, otonom yatırımlar, elektrikli araç platformları ve aynı statüde firmalarla yaptığı ortaklık anlaşmaları buna örnek verilebilir. Autocar‘ın yer verdiği habere göre Ford, az satan modellerini eliyor. Zaten S-Max, C-Max ve B-Max gibi modası geçen diyebileceğimiz araçların üretimlerini durdurmuştu.

İçine satışları bir hayli duran sedan Mondeo da alınarak, sistemi büyütülmüş wagon yapısına dönüştürülmek isteniyor. Segmentte akla gelen ilk isim, Subaru’nın Outback‘i oluyor. İstikrarlı şekilde gidilen SUV/wagon tarzında Japon firma iyi bir yol haritası izlemekte. Detaylar aşağıda;

Amerikalı şirket esnek C2 platformunu bu işe dahil ederek, dizel ve benzinli şekilde yeni modelini üretmek istiyor.

Ortaya 4×4 wagon adına atılan bir görsel olmadığı için şirket içerisinden sızdırılan bilgileri sizlere aktarmak zorundayız. Hibrit motorun da varlığı konuşuluyor. Çoğu modelde güncel olarak kullanılan 1.5L 3 silindirli motor, turbo desteği haricinde 48 Volt hafif bir elektrik yapısıyla destekleneceği aktarıldı.

Mondeo, S-Max ve Galaxy modellerinin iptal edilerek, ortaya tek bir araç üzerinden gitmek isteyen Ford, muhtemelen bunu 2021 yılı gibi yapacak. Zira değişim zamanları gelen araçların yeni yüz hatları akıldaki modele aktarılacak.

Ford’u bu projeye iten, Subaru Outback’in Kuzey Amerika’da başarılı olması.

Kaynaklar, Outaback ebatlarında olacak Ford modelinin, aynı amaca hizmet edeceğini söylüyor. Aracın detaylandırılmasında lüks ögelerin olması, güvenlik ekipmanlarının çokluğu gibi insanları çekebilecek paketlerle, daha sağlam bir zemin oluşturulacağına eminiz.

3 farklı modelin tek noktaya alınması Ford’un boşa yatırımlarının bitirmesi demek oluyor. Amerika’da son dönemde 150.000 adet satan Outback de örnek alınabilecek en sağlam araç. Konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum