Yatırım yapmaya başla!

Ford ve Mahindra 2020 Yılında Gelişmekte Olan Ülke Pazarlarına Giriyorlar!

Ford ve Mahindra son büyük anlaşmasını yaptı. Gelişmekte olan ülkeler için ciddi yatırımlara hazırlanılıyor.
Ford ve Mahindra 2020 Yılında Gelişmekte Olan Ülke Pazarlarına Giriyorlar!

Hindistan’ın en büyük otomotiv şirketlerinden olan Mahindra, gelişmekte olan ülke pazarları için Ford ile özel bir anlaşmaya imza attı. 2017 yılında ilk el sıkışmasını yapan şirketler geçtiğimiz sene aktarma organları ve bazı model imalatları için yeni bir anlaşma dönemine girmişti. Bir önceki motor anlaşma şartlarında Mahindra araçlarının güç merkezlerinde, Ford’un önceki nesil ünitelerine yer verilecekti.

Aynı zamanda telematik bir kontrol ünitesi üzerinde çalışan firmalar, GPS ile araçlar arası bağlantı özelliğini kullanacaklarını söylemişlerdi. Yeni gelen bir haberde ise ortaklığın payları ve üretilecek araçların hangi tesislerde olacağına dair kararlar açıklandı. İşte detaylar;

Hintli ve Amerikan şirket 275 milyon dolarlık yeni girişime adım atıyorlar.

İş ortaklığında hisselerin %51’i Mahindra‘nın olacak. %49’da Ford’a ait olacak. Chennai ve Sanand’daki personel ve montaj tesisleri de dahil olmak üzere tüm Ford’un Hindistan operasyonları, yeni işletmenin çatısı altında devredilecek. Planlarda Ford’un Sanand’da tesisi motor üretmeye devam edecek.

Aynı zamanda bu bölgede Ford Global Business Services birimi, Credit ve Ford Smart Mobility‘de yer alacak. Yapılan bu son anlaşmanın 2020 yılında devreye alınması bekleniyor.

Mahindra yetkilisi, “Sadece dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizi memnun etmenin değil, aynı zamanda çok farklı ihtiyaçlarını çözmenin yeni ve daha hızlı yollarını geliştirmeliyiz. Bunun gibi güçlü ittifaklar , aynı zamanda rekabetçi kalırken ve küresel paydaşlarımıza değer katarken vizyonumuza devam etmemizi sağlamada çok önemli bir rol oynamaktadır ” dedi.

Yapılan ortaklıktan her iki şirketinde işine gelecek durumlar söz konusu. Ford, milyonluk Hint pazarında daha fazla model satabilecekken, global çapta büyük avantajlar elde edecek. Mahindra, elini daha fazla güçlendirecek ve gelişmekte olan pazarlarda kendini göstermiş olacak.

İlk araç modelinin, Mahindra platformu ve güç aktarma organlarıyla orta boy bir sedan model olması bekleniyor. Öte yandan dört kapılının ardından Ford rozetini taşıyacak 3 farklı SUV yapımına girilecek.

Şirketler en çok diğer pazarlara yapılacak elektrikli otomobiller üzerinde yoğunlaşacak.

Şirketler arası yapılacak yeni işleyişte, elektrikli araç yapımı üzerinde durulacak. Az gelişmiş ülkelere fiyatları makul ancak elektrikli olacak modeller çıkartılacak. Mahindra da burada Ford’un dağıtım ağından faydalanacak.

Mahindra Limited’in genel müdürü Dr. Pawan Goenka, “Hindistan dahil, gelişmekte olan ekonomilerin gelecekteki üç araç satışından birini oluşturması bekleniyor. Ortak girişimin, Mahindra ve Ford’un optimize edilmiş maliyetlerinde en yeni teknoloji, yüksek kalite ve mühendislik standartları olan ortak platform ve güç aktarma organlarına sahip farklı bir ürün portföyü olacak.” dedi. Gelişmeler şimdilik bu kadar olup, farklı ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum